×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. oktobris, 2015
Drukāt

Daugavgrīvā avarējušā tankkuģa kapteiņa izelpā bijušas 2,34 promiles alkohola (1)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Naktī uz sestdienu, 10.oktobri, Daugavgrīvā uz sēkļa uzskrējušā tankkuģa “Flagman 1” kapteiņa izelpā pēc avārijas konstatētas 2,34 promiles alkohola, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) preses pārstāvis Toms Sadovskis.

Viņš pastāstīja, ka uz avarējušo tankkuģi devušies VP Rīgas reģiona Ūdens policijas darbinieki. Ierodoties notikuma vietā, likumsargi uzreiz pārbaudījuši tankkuģa kapteiņa izelpu un konstatējuši, ka 1962.gadā dzimušais vīrietis ir stiprā alkohola reibumā.

Notikuma vietā policijas darbinieki nepieciešamajos dokumentos fiksējuši kapteiņa izelpā konstatētā alkohola mērījumus, kā arī noformējuši ūdens satiksmes negadījuma protokolu, bet vēlāk visi materiāli nosūtīti Krasta apsardzes dienestam turpmākai izmeklēšanas veikšanai.

Saskaņā ar Krasta apsardzes dienesta sniegto informāciju notikušā incidenta izmeklēšanu likumā paredzētajā kārtībā veiks Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs.

VP atgādina, ka šis šogad ir otrais gadījums, kad Ūdens policijas darbinieki reibumā pieķer ūdens komerctransporta kapteini. Jūlijā kāda atpūtas kuģīša kapteiņa izelpā tika konstatēta 2,71 promile alkohola.

Kā ziņots, naktī uz sestdienu Daugavgrīvā uz sēkļa uzskrēja zem Latvijas karoga kuģojošais tankkuģis “Flagman 1”. Neviens cilvēks šajā incidentā necieta un no kuģa naftas produkti neizplūda. Ap pusdienlaiku tankkuģis ar tuvumā esošā kuģa palīdzību tika veiksmīgi novilkts no sēkļa.

Kā liecina internetā pieejamā informācija, kuģis “Flagman 1” ir būvēts 1982.gadā, tas ir 81 metru garš un 14 metrus plats. Televīzijas raidījums “LNT Ziņas” vēstīja, ka kuģis pieder kādai Igaunijas kompānijai un avārijas brīdī tas bijis ceļā no Rīgas uz Ventspils ostu ar 15 000 tonnu degvielas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu bet kapteinis viens nevada kuģi! Viņš var piedzēries gulēt kaītē. Kuģa vadīšanu veic kapteiņa palīgs, stūrmaņi! Kautvai matrozis! Kuri ir apmācīti elementārām kuģa vadīšanai! Kuri katru dienu redz, kā to dara! Kautvai apstāties un izmest enkuru, lai tālāk nebrauktu! Redzot kartē, kur ir atbilstošs dziļums, enkura nolaišanai! Un viss. Ziņu portālos raksta tādas muļķības, ka riebjas! Tad jau gandrīz visa ekipāža bija pālī! Jā šis ir tankuģis. Bet maza tupele! Bet lai pieķēzītu Latvijas ūdeņus vēl un vēl, pilnīgi pietiekoši!

Draugiem Facebook Twitter Google+