×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Daugavgrīvā būs Valentīna Pikuļa aleja un taka (3)

Foto: Rīgas domeFoto: Rīgas dome

Rīgas dome šodien pieņēma lēmumu nosaukt rakstnieka Valentīna Pikuļa vārdā aleju un taku Daugavgrīvā, Rīgā.

Valentīna Pikuļa (1928-1990) vārdā turpmāk sauks Birzes ielas posmu no Dzintara ielas līdz Lēpju ielai, savukārt Valentīna Pikuļa takas nosaukums piešķirts labiekārtotam gājēju celiņam, kas sākas posmā starp Parādes ielu un Lēpju ielu un turpinās gandrīz līdz jūrai.

Jautājums par Pikuļa vārda piešķiršanu kādai no Rīgas piejūras teritorijas ielām tika skatīts 2015.gadā, taču tobrīd jautājums tika atliks, jo pašvaldības rīcībā nebija pietiekami liels daudzums informācijas, lai varētu pieņemt galīgo lēmumu.

Diskusijas raisīja Pikuļa nopelnu izvērtējums Latvijas kultūrā, jo latviešu valodā tulkoti trīs viņa romāni, taču kopumā viņa darbi pārtulkoti vairāk nekā 20 valodās, savukārt viņa darbu metienu kopējais skaits pārsniedz pusmiljardu, tomēr Rīgas vietvārdu un pilsētvides objektu komisija vienprātīgi nolēma piešķirt alejai un takai rakstnieka vārdu.

Rīgas dome ielas posma nosaukumu maiņu pamato arī ar Bolderājas un Daugavgrīvas iedzīvotāju izrādīto iniciatīvu nosaukt rakstnieka vārdā kādu ielu Rīgas pilsētas piejūras teritorijā.

Iedzīvotāji minējuši, ka pēdējos savas dzīves gados Pikulis īpaši bieži apmeklējis piejūras vietas un netālu no turienes nomājis vasarnīcu. Jūras tematika ir bijusi aktuāla arī rakstnieka daiļradē, savukārt jaunībā Pikulis dienējis kā matrozis Baltijas jūras kara flotē.

Birzes iela tika izvēlēta, jo tā nenodrošina optimālu adresāciju pilsētas teritorijā un ielai nav izteikta viennozīmīga virziena, kas apgrūtina adresāciju.

Paredzēts, ka turpmāko trīs mēnešu laikā Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcija veiks ielas nosaukumu zīmju un informatīvo zīmju maiņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nomājis vasarnīcu?
    Jums pilnīgs ku-kuu?
    SC šādos tempos drīz pārsauks citas ielas par ļeņina u.t.t.

  2. Lika pagaidīt, kamēr mums būs Imanta Ziedoņa, Imanta Kokara, Vizmas Belševicas, Anšlava Eglīša, Haralda Medņa, Leonīda Vīgnera, Kārļa Sebra, Elzas Radziņas vai daudzu, daudzu citu vārdā nosauktas ielas. Pikulim – protams! Divas plāksnes Rīgā jau ir. No otras puses – labs precedents, tagad tik vajadzētu sniegt ierosinājumus, bet nez vai Rakstnieku savienība nāvīgi nesakautos, kamēr vienotos par kādu vienu.

Draugiem Facebook Twitter Google+