Kultūra
Māksla

Daugavgrīvas cietoksnī “Komēta” nāk0

Publicitātes attēls

No 27. līdz 29. jūlijam Daugavgrīvas cietoksnī, Rīgā, notiks jau trešais mūzikas un kultūras festivāls “Komēta” – unikāls brīvdabas festivāls, sociāls un kultūras eksperiments trīs dienu garumā, kas aicina praktizēt prāta brīvību, klausoties lekcijās un piedaloties darbnīcās, informē rīkotāji.

Šogad festivāla programmu veidos vairāki savstarpēji tematiski saistīti ciemati – skatuves, kuros kopumā uzstāsies vairāk kā sešdesmit mūziķu, dīdžeju, aktīvistu, lektoru, cirka mākslinieku un radošo apvienību no visas pasaules.

Uz “Higgs Boson” improvizācijas ciemata skatuves uzstāsies mākslinieki, kuri pārstāv dažādus mūzikas žanrus un nāk no atšķirīgām vidēm.

“Aware House” būs “Komētas” elektroniskās mūzikas deju zāle. Šo ciematu apdzīvos mūziķi un dīdžeji no Tbilisi, Berlīnes, Luksemburgas, Rīgas un citām pasaules pilsētām, lai ar dzīvās uzstāšanās priekšnesumiem un DJ setiem mūs izaicinātu nojaukt un atklāt no jauna elektroniskās deju mūzikas robežas.

“Pachamama Tribe” ciemats būs vieta organiski-elektroniskajai pasaules mūzikai, kurā etniskās un tradicionālās mūzikas elementi saplūst ar mūsdienīgu, dažādu paveidu elektronisko mūziku gan dejošanai, gan mierpilnai baudīšanai. Lai to radītu, cietoksnī ieradīsies vairāk nekā divdesmit mākslinieki, mūzikas producenti un dīdžeji no Latīņamerikas, Āzijas, Āfrikas, Eiropas un tepat Latvijas.

“Komētas Akadēmija”, turpinot iepriekšējos gados aizsākto, pulcinās aktīvistus, lektorus un domātājus no Vācijas, Anglijas, Slovēnijas un citām Eiropas valstīm, lai dažādās lekcijās un darbnīcās kopīgi meklētu atbildes uz būtiskiem jautājumiem par mūsdienu sabiedrības sociālajām struktūrām.

Komētas “Cirka ciematā” mākslinieki no visas Baltijas ieradīsies jau nedēļu pirms festivāla, lai apmestos cietoksnī un kopīgi radītu unikālu, cietokšņa iedvesmotu laikmetīgā cirka priekšnesumu, kas skatītājiem būs vērojams festivāla laikā, parādot, ka laikmetīgais cirks ir un var būt interesants arī bez dzīvnieku iesaistīšanas.

Kino ciematu radīs starptautiska apvienība “Liva Collective” – dažādu mediju mākslinieki, mūziķi, ceļotāji, cirka akrobāti un domubiedri, kuru misija ir paplašināt mūsu ierastos priekšstatus par kino. Šo mākslinieku radošās sadarbības rezultāts būs eksperimentāls ciemats Daugavgrīvas cietoksnī ar kino instalācijām, video projekcijām un performancēm.

“Viens no Komētas mērķiem ir atdzīvināt Daugavgrīvas cietoksni kā kultūras un domāšanas vietu un rosināt publiskas diskusijas par tā nākotnes attīstību. Tāpēc festivāls tiek veidots balstoties uz pamatprincipiem par rūpēm un atbildību par vēsturisko vidi un mūsu apmeklētāju un mūsu pašu brīvību, aizvadot festivālu bez reklāmām. Tāpat mēs ticam, ka iespējams dzīvot harmonijā ar dabu, atstājot pēc iespējas mazāku ekoloģiskās pēdas nospiedumu, tāpēc arī šogad aicinām apmeklētājus ņemt līdzi savus traukus un vairākkārt lietojamas ūdens pudeles, jo tiks nodrošināts bezmaksas dzeramais ūdens,” aicina rīkotāju pārstāve Agnese Berele.

Festivāla “Komēta” biļetes cena uz visām dienām 30 eiro, pēdējās svētdienas programma, kā ierasts, visiem interesentiem būs pieejama bez maksas, īpaši aicinot vietējo apkaimju iedzīvotājus kopīgi baudīt mūziku un festivāla atmosfēru, iesaistīties Daugavgrīvas cietokšņa nākotnes veidošanā un izzināt tā vēsturi.

LA.lv