Daugaviņam 1+1 un uzvara Špenglera kausā 0

Latviešu hokeja uzbrucējs Kaspars Daugaviņš ceturtdien guva vārtus, izpildīja rezultatīvu piespēli un izcēlās ar aktīvu cīņu, palīdzot viņa pārstāvētajai Šveices vienībai Ženēvas “Servette” ar panākumu iesākt tradicionālo Špenglera kausu.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Aizvadītajā mačā “Sevette” ar rezultātu 5:0 (1:0, 1:0, 3:0) sagrāva Amerikas hokeja līgas (AHL) komandu Ročestras “Americans”, kas ir Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Bufalo “Sabres” fārmklubs.

Daugaviņam šajā mačā fiksēti arī trīs metieni pa pretinieku vārtiem, uzvaras četros no pieciem iemetieniem, kuros viņš piedalījās, kā arī pozitīvs lietderības koeficients +1.

Tieši Daugaviņš 12.minūtē atklāja rezultātu, kad izcēlās pretuzbrukumā mazākumā pēc saspēles ar Metjū Lombardi. Savukārt vēl 20 minūtes vēlāk, kad atkal “Servette” spēlēja mazākumā, tieši pēc pārkāpuma pret Daugaviņu pretinieku pirmās maiņas uzbrucējs Lūks Edams nopelnīja noraidījumu uz 5+20 minūtēm.

“Servette” komandas labā pirmos trīs vārtus guva vienas maiņas hokejisti – otrās trešdaļas priekšpēdējā minūtē atzīmējās Lombardi, kurš pielaboja Gereta Steforda metienu no zilās līnijas, turklāt šajā vārtu guvumā rezultatīva piespēle fiksēta arī Daugaviņam, bet trešās trešdaļas sestajā minūtē vissekmīgāk vārtu priekšā atkal nospēlēja tieši Lombardi.

Savukārt vēl pa vieniem vārtiem cīņas beigu daļā Šveices kluba labā guva Jurajs Simeks un Koudijs Elmonds. Tāpat laukumā izcēlās vairāki “Americans” hokejistu izprovocēti kautiņi.

Līdz ar to sacensību turpinājumā sestdien “Servette” sacentīsies ar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienību Maskavas CSKA, bet “Americans” ar Krievijas klubu spēlēs jau piektdien.

Savukārt, Kanādas hokeja izlase rezultatīvā mačā ar rezultātu 5:4 (2:2, 1:2, 2:0) pārspēja Čehijas vienību Vitkovices “Steel”.

Pirmajā trešdaļā divas reizes vadībā pabija Kanādas izlase, bet otrajā trešdaļā ar to pašu atbildēja “Steel” hokejisti, saglabājot vienu vārtu pārsvaru arī pirms noslēdzošajām 20 minūtēm. Tomēr trešajā trešdaļā Kanādas vienība tika pie diviem bezatbildes vārtiem un tādējādi nodrošināja panākumu. Mača gaitā kanādieši pa pretinieku vārtiem veica 42 metienus, kamēr “Steel” hokejisti atbildēja ar 22 raidījumiem.

Kā vienīgais pie diviem rezultativitātes punktiem šajā mačā tika Kanādas izlases kapteinis Glens Metropolits, kura kontā vieni vārti un viena rezultatīva piespēle.

Kanādas izlases rindās, kuru veido Eiropā spēlējošie valsts hokejisti, šajā turnīrā spēlē bijušais Latvijas kluba Rīgas “Dinamo” uzbrucējs Aleksandrs Žirū.