Ņižņijnovgorodas “Torpedo” spēlētājs Kaspars Daugaviņš (centrā) Kontinentālās hokeja līgas spēlē “Arēnā Rīga”, kurā tiekas Rīgas “Dinamo” un Ņižņijnovgorodas “Torpedo” komandas.

Daugaviņam 5+20, Skudru izraida, “Torpedo” zaudē Helsinkos 0

Latviešu uzbrucējs Kaspars Daugaviņš otrdien saņēma 5+20 minūšu noraidījumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas otrajā spēlē, kas noveda viņa pārstāvēto komandu pie zaudējuma.
Aizvadītajā cīņā “Torpedo” komanda, ko trenē latvieši Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns, ar 3:4 (1:1, 1:0, 1:3) izbraukumā piekāpās aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētajam Somijas klubam Helsinku “Jokerit”, turklāt izšķirošie divi vārti tika ielaisti Daugaviņa noraidījuma laikā, kad turklāt uz ģērbtuvēm bija nosūtīts arī Skudra.
Pirmajā trešdaļā komandas apmainījās ar vārtu guvumiem 19 sekunžu laikā – rezultātu atklāja “Torpedo” pārstāvošais baltkrievs Sergejs Kosticins, bet izlīdzinājumu panāca Niko Kapanens. Savukārt otrajā trešdaļā “Torpedo” vienību vēlreiz vadībā izvirzīja Nikolajs Žerdevs.
Izšķirošie notikumi risinājās trešās trešdaļas sestajā minūtē, kad, spēlējot mazākumā, Daugaviņš no aizmugures apmalē iegrūda Brendonu Kozunu. Latvijas tiesnesis Eduards Odiņš piešķīra Daugaviņam noraidījumu uz 5+20 minūtēm, turklāt brīdi vēlāk par strīdēšanos uz ģērbtuvēm aizsūtīja arī Skudru. “Torpedo” līdz ar to vairāk nekā minūti bija jāspēlē trijatā, un šajā laikā ar metienu no zilās līnijas izlīdzinājumu 2:2 panāca dāņu aizsargs Filips Larsens, bet ar rezultatīvu piespēli izcēlās arī Kulda.
Turpinājumā vēl gandrīz trīs minūtes “Torpedo” bija jāspēlē četratā un šo iespēju “Jokerit” arī izmantoja – ar vēl vienu metienu no zilās līnijas izcēlās cits aizsargs Ville Lajunens. Priekšpēdējā minūtē “Jokerit” komandas labā ripu tukšos vārtos ieraidīja Kozuns un panāca jau 4:2, bet desmit sekundes pirms pamatlaika beigām “Torpedo” rindās vienus vārtus atguva Jurijs Sergijenko. Līdz ar to Somijas klubs svinēja uzvaru ar 4:3, sērijā līdz četrām uzvarām panākot izlīdzinājumu 1-1.
Daugaviņš šajā mačā nospēlēja 11 minūtes un 55 sekundes, izceļoties ar vienu spēka paņēmienu.
Savukārt Kulda nospēlēja 18 minūtes un 31 sekundi, veicot vienu metienu un izpildot vienu spēka paņēmienu.
Nākamās divas abu komandu spēles notiks Ņižņijnovgorodā. Regulārajā sezonā “Jokerit” komanda kā savas divīzijas uzvarētāja ieņēma otro vietu Rietumu konferencē, bet “Torpedo” palika septītajā vietā.
Citā Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas spēlē otrdien uzvaru izcīnīja pagājušās sezonas līgas čempionvienība Sanktpēterburgas SKA, panākot izlīdzinājumu sērijā ar Jaroslavļas “Lokomotiv” vienību. Aizvadītajā mačā SKA, kas vismaz uz šo spēli no sastāva bija izslēgusi savu kapteini Iļju Kovaļčuku, ar rezultātu 3:2 (1:0, 2:0, 0:2) izbraukumā apspēlēja “Lokomotiv” vienību, kurā par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs. Pirmos trīs vārtus guva SKA komanda, izceļoties Aleksandram Barabanovam, Sergejam Širokovam un somam Jarno Koskirantam. Kaut trešajā trešdaļā “Lokomotiv” vienībai divus vārtus atguva Daniils Apaļkovs un zviedrs Stefans Kronvals, mājinieki piedzīvoja zaudējumu.
Kā ziņots, pēc sērijas pirmās spēles, kurā SKA piedzīvoja zaudējumu pagarinājumā ar rezultātu 2:3, uz Sanktpēterburgu tika nosūtīts vienības kapteinis Kovaļčuks. Pagaidām vēl nav zināms, vai turpinājumā viņš atgriezīsies līgas čempiones sastāvā, bet otrdienas mačā viņa vietā pieteikts bija Barabanovs, kurš ne tikai atklāja rezultātu, bet arī izcēlās ar rezultatīvu piespēli.
Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis neizšķirts 1-1, bet nākamās divas spēles jau notiks Sanktpēterburgā.
Kā zināms, regulārajā sezonā “Lokomotiv” guva trešo vietu Rietumu konferencē, bet SKA palika tikai sestajā vietā.
Citā spēlē otrdien jau otro uzvaru guva savainotā latviešu uzbrucēja Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas “Dinamo” komanda, kas ar 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) viesos apspēlēja “Soči” hokejistus. Uzvarētājiem pa vieniem vārtiem guva Daniils Tarasovs, Vladimirs Brjukvins un Maksims Karpovs.
Sērijā rezultāts kļuvis 2-0, turklāt nākamās divas spēles tiks aizvadītas Maskavā.
Tāpat otro uzvaru otrdien guva arī regulārās sezonas čempioni Maskavas CSKA, kas atspēlēja divu vārtu deficītu un savā laukumā ar 3:2 (0:1, 0:1, 2:0, 1:0) pagarinājumā pieveica Slovākijas vienību Bratislavas “Slovan”. Vāclavs Nedorosts un Tomāšs Starosta izvirzīja “Slovan” vadībā ar 2:0, tomēr trešajā trešdaļā CSKA rindās izcēlās Kirils Petrovs un Stefāns da Kosta.
Līdz ar to mačs turpinājās pagarinājumā, bet tajā cīņas liktenis izšķīrās jau trešajā minūtē, kad vārtus guva somu uzbrucējs Anti Pilstrēms.
Līdz ar to sērijā CSKA ieguvusi vadību ar 2-0, bet nākamās divas cīņas notiks Bratislavā.