Foto – Juris Kalniņš

Daugaviņam trauma, Karsumam trešā uzvara 0

Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš pirmdien guva traumu Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas ceturtajā spēlē, kurā viņa pārstāvētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo” ar 2:3 (1:0, 1:1, 0:1, 0:1) zaudēja Mārtiņa Karsuma pārstāvētajai Maskavas “Dinamo”.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Tikmēr KHL sezona noslēdzās Artūram Kuldam un Helsinku “Jokerit” komandai, kas sērijā zaudēja Maskavas CSKA vienībai.

“Torpedo”, kuru trenē Pēteris Skudra un Ģirts Anipāns, sērijā līdz četrā uzvarām nonāca iedzinējos ar 1-3, kas nozīmē, ka Karsumam un “Dinamo” nepieciešama viena uzvara, lai tiktu konferences pusfinālā.

Pirmdien aizvadītajā mačā Daugaviņš pirmajā periodā nospēlēja četras minūtes un divas sekundes, taču tad guva traumu un laukumā vairs neatgriezās. Savukārt Karsums spēlēja 16 minūtes un 45 sekundes, trīs reizes metot pa vārtiem, izdarot piecus spēka paņēmienus, bloķējot trīs metienus un uzvarot visos trīs iemetienos.

“Torpedo” spēles 23.minūtē spēja panākt 2:0 savā labā, taču “Dinamo” vienu ripu atspēlēja vēl otrajā periodā, savukārt no neveiksmes izglābās 39 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad precīzs bija Daniils Tarasovs. Savukārt pagarinājuma ceturtajā minūtē Maksims Karpovs Maskavas klubam guva uzvaras vārtus.

Savukārt citā spēlē Artūra Kuldas pārstāvētā Helsinku “Jokerit” mājās ar 0:1 (0:0, 0:0, 0:0, 0:1) zaudēja regulārā čempionāta labākajai komandai Maskavas CSKA, sērijā piekāpjoties ar 0-4.

Kulda traumas dēļ sērijas ceturtajā spēlē nepiedalījās.

Izšķirošais šajā mačā bija Džefa Pleta pirmā pagarinājuma 16.minūtē izdarītais precīzais metiens. Par mača varoni kļuva CSKA vārtsargs Iļja Sorokins, kurš atvairīja visus 25 pretinieku metienus.

Tāpat Rietumu konferences pusfinālā iekļuva Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA, kas pirmdien viesos ar 7:1 (3:0, 3:0, 1:1) uzvarēja Maskavas apgabala “Vitjaz”, sērijā arī izcīnot panākumu ar 4-0.

Ceturtajā spēlē pa diviem vārtiem uzvarētājiem guva Jarno Koskiranta un Jevgēņijs Dadonovs.

Savukārt pie pirmā panākuma izslēgšanas spēlēs tika Minskas “Dinamo”, kas mājās ar 4:2 (2:0, 2:2, 0:0) uzvarēja Jaroslavļas “Lokomotiv”, kur par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs. Tiesa, “Lokomotiv” sērijā joprojām ir vadībā ar 3-1.