EPA/LETA

Daugaviņam vārti, “Servette” iegūst Špenglera kausu 0

Latvijas izlases hokejists Kaspars Daugaviņš otrdien guva vārtus un palīdzēja viņa pārstāvētajai Šveices vienībai Ženēvas “Servette” tradicionālā Špenglera kausa izcīņas finālā ar rezultātu 5:3 (2:0, 2:1, 1:2) pārspēt Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Maskavas CSKA.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Mača gaitā “Servette” hokejisti pamanījās izvirzīties vadībā ar četru vārtu pārsvaru, kuru saglabāja līdz otrās trešdaļas pēdējai minūtei, kad rezultātu samazināja CSKA uzbrucējs Oļegs Saprikins.

Trešās trešdaļas sākumā CSKA atspēlēja vēl vienu vārtu deficītu – precīzs metiens padevās Aleksandram Frolovam. Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Krievijas vienības hokejisti vēlreiz atrada vietu ripai pretinieku sargātajos vārtos – 4:3. Atlikušajā laikā Maskavas klubs mēģināja rezultātu izlīdzināt un nomainīja vārtsargu pret laukuma sesto spēlētāju. Šo situāciju izmantoja Daugaviņš, kurš guva komandas piektos vārtus.

Daugaviņš mačā izcēlās ar vienu vārtu guvumu, taču pie rezultatīvām piespēlēm netika.

Latvietis četros Špenglera kausa izcīņas mačos atzīmējās ar četriem precīziem metieniem un trim rezultatīvām piespēlēm.

Tāpat kļuvis zināms, ka Daugaviņš iekļauts Špenglera kausa turnīra simboliskajā izlasē. Kopumā simboliskajā sešiniekā iekļuva četri “Servette” komandas spēlētāji. Bez Daugaviņa sastāvā nominēts arī vārtsargs Tobiass Štefans, aizsargs soms Markuss Nordlunds un uzbrucējs Metjū Lombardi.

Savukārt atlikušās divas pozīcijas dala “Davos” kluba aizsargs soms Villi Koistinens un Maskavas CSKA līderis Aleksandrs Radulovs no Krievijas.

Špenglera kausa izcīņa, kas notiek kopš 1923.gada, ir otrais vecākais starptautiskais klubu turnīrs pasaulē aiz Nacionālās hokeja līgas (NHL).