Sports
Hokejs

Daugaviņš par dalību pasaules čempionātā lems pēc ārstu slēdziena1

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas hokeja izlases kapteinim Kasparam Daugaviņam ceturtdien tiks veikta iepriekš plānota rokas operācija, tāpēc par viņa iespējām palīdzēt valstsvienībai pasaules čempionātā būs zināms tikai pēc ārstu slēdziena, aģentūrai LETA pirmdien sacīja uzbrucējs.

Latvijas izlase pirmdien sāka gatavošanos maijā Dānijā gaidāmajam pasaules čempionātam hokejā. Izlases pieredzējušie spēlētāji komandas treniņiem pievienosies vēlāk, savukārt Daugaviņa iespējas jau kārtējo pavasari vilkt mugurā valstsvienības kreklu šoreiz būs atkarīgas no ārstu slēdziena.

“Man ceturtdien veiks iepriekš plānotu operāciju rokā, kurai ņems ārā dzelžus, ko tur ielika pērn pēc kaula lūzuma. Šobrīd grūti pateikt, kā viss noritēs. Viss būs atkarīgs no tā, ko ieteiks ārsti,” Daugaviņš neņēmās prognozēt, vai būs gatavs savam kārtējam hokeja pavasarim.

Hokejists norādīja, ka, ja ar veselību viss būs kārtībā, viņš dosies palīgā izlasei, taču arī piebilda, ka roka nav vienīgā, kas šobrīd būtu jāsaved kārtībā.

“Jāsakārto viss ķermenis, jo ir arī citas veselības likstas, kas pa šiem gadiem ir sakrājušās. Šī sezona ķermenim bija smaga, varēja just, ka desmit gadus ir spēlēts gandrīz bez apstājas. Skatīšos, kā jūtīšos, taču vispirms ir ceturtdien plānotā operācija,” skaidroja Daugaviņš, kurš karjeras laikā piedalījies deviņos pasaules čempionātos, pēdējos trijos esot izlases kapteinis.

Saistītie raksti

Tāpat uzbrucējs ir spēlējis divās olimpiskajās spēlēs, bet gados, kad pavasarī nebija izlasē, Ziemeļamerikā bija aizņemts savos klubos, sacenšoties izslēgšanas turnīros.

Daugaviņš rokas lūzumā iedzīvojās pērn februāra beigās, kad viņam trāpīja komandas biedra mesta ripa. Arī pirms gada viņam tika veikta operācija, tāpēc izlasei viņš pievienojās vēlāk, galvenajam trenerim Bobam Hārtlijam paužot, ka uzbrucējs ir komandas sirds un dvēsele. Vienu no pārbaudes spēlēm pirms čempionāta Daugaviņš pat pavadīja uz izlases soliņa kā treneris. Savukārt pēc tam pasaules čempionātā viņš septiņās spēlēs guva vienus vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles.

LA.lv