Sports
Hokejs

Daugaviņš: Pirmā spēle izlasē bija grūdiens visai karjerai0


Kaspars Daugaviņš no LHF prezidenta Aigara Kalvīša saņem piemiņas velti par 100.spēli Latvijas izlases kreklā.
Kaspars Daugaviņš no LHF prezidenta Aigara Kalvīša saņem piemiņas velti par 100.spēli Latvijas izlases kreklā.
Foto: Latvijas Hokeja federācija/”Instagram”

Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš ceturtdien Liepājā aizvadīja savu 100.spēli valstsvienības rindās, kļūdams par 42. hokejistu, kurš sasniedzis šo robežu.

Savukārt pirmais mačs Kasparam izlases kreklā bija 2006.gada 15.aprīlī Rīgā pret Krieviju (2:4), kurā Daugaviņš guva arī vārtus. Pēc nepilna mēneša Daugaviņš, kuram tobrīd bija vien 18 gadi, debitēja pasaules čempionātā, kas notika Latvijas galvaspilsētā.

Savu pirmo maču izlasē uzbrucējs nav aizmirsis.

“Pirmā spēle atmiņā paliek vislabāk. Tas bija mačs pet Krieviju, pirmajā periodā sanāca iemests golu. Bija patīkami. Tā bija spēle, kas iedeva grūdienu visai turpmākajai karjerai,” pēc mača sacīja Daugaviņš.

Izlasē uzbrucējs 100 spēlēs ir guvis 30 vārtus un 29 reizes asistējis partneriem, ar 59 punktiem būdams visu laiku 23. rezultatīvākais spēlētājs.

Latvijas izlase ceturtdien Četru Nāciju turnīru sāka ar uzvaru pēcspēles metienos pret Slovēniju (3:2). Daugaviņam bija iespējas izcelties, bet šoreiz neizdevās, tāpat kā viņš nerealizēja pēcspēles “bullīti”.

“Sākām ļoti labi, bija ātrums, iniciatīva un agresivitāte. Izgājām vadībā, bet otro periodu pilnībā izgāzām, viņi pārņēma iniciatīvu. Labi, ka beigās uzvarējām, ” stāstīja Daugaviņš.

Viņš pirms došanās uz Liepāju nebija uz ledus bijis teju četras dienas.

“Pirmajā periodā bija nedaudz pasmagi, bet trešajā jau atlaida kājas, bija diezgan labi skriet. Ar Mārtiņu Karsumu un Miku Indraši vienā maiņā iepriekš spēlējām olimpiskajā kvalifikācijā. Ideāli spēlētāji, bet šodien varēja just, ka bija neliela nesaprašanās. Nejutām viens otru laukumā, varbūt tāpēc nesametām tos vārtus, lai gan brīžiem labi spiedām,” secināja Daugaviņš.

Tikmēr valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs bija gandarīts par atmofēru, ko radīja līdzjutēji.

Saistītie raksti

“Paldies līdzjutējiem, kuri parūpējās par lielisku atmosfēru. Tā bija aizraujoša spēle. Abās komandās bija pieredzējuši hokejisti un jauni spēlētāji. Abās laukuma pusēs bija momenti, taču vārtsargi spēlēja lieliski,” bilda treneris.

Piektdien Latvija tiksies ar Franciju, bet sestdien spēlēs pret Baltkrieviju.

Hārtlijam darbā ar Latvijas izlasi šajā turnīrā asistē Artis Ābols, Aleksandrs Cicurskis, Maksims Širokovs un Sergejs Kuzņecovs.

LA.lv