×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
20. oktobris, 2016
Drukāt

Daugaviņš: Rīga ir tik liela hokeja pilsēta kā Toronto

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš pēc Ņižņijnovgorodas “Torpedo” un Rīgas “Dinamo” spēles (2:1 bullīšos) “Arēna Rīga” gaiteņos ilgi runājās ar Kasparu Saulieti un Gintu Meiju. Rīdziniekiem šī sezona ir kā murgs, vēl sliktāka nekā pirms četriem gadiem, kad Kaspars NHL lokauta laikā pārstāvēja “Dinamo”.

“Latvijas hokejā tas ir pats grūtākais – ticība, aura, kad nav rezultātu,” daloties pārdomās par to, kādas varētu būt emocijas “Dinamo” nometnē, teica Kaspars Daugaviņš. “Rīga ir tik liela hokeja pilsēta, ka var salīdzināt ar Toronto. Ja uzvari, visi tevi mīl, bet, kad zaudē, tad ir vienas negācijas. Skatoties ”Dinamo” pēdējos mačus, redzu, ka čaļi ļoti labi spēlē, arī šodien – saturīga spēle, daudz momenti, bet pārliecības nav un nāk zaudējumi. Jābūt kopā, jārunā, jāatrod motivācija katram sevī – spēlēt drusciņ agresīvāk, netīrāk, jāsalauž pretinieks. Vienkārši runājot – jāspēlē netīrs hokejs.”

Kasparam diskvalifikācijas dēļ šī spēle bija jāizlaiž: “Spēlēt ir vieglāk nekā skatīties, gribējās mājās spēlēt draugu un ģimenes klātbūtnē, Rīgā emocijas vienmēr ir dubultā. Mums ir daudz traumēto, trūkst spēlētāju, tā kā mana diskvalifikācija bija nelaikā. Drusciņ Helsinkos pārcentos – elkonis bija, trāpīju pa galvu, lai gan doma bija tikai pabeigt spēka paņēmienu. Traumu spēlētājs neguva, tāpēc cerēju, ka tikšu cauri ar divām minūtēm, bet tiesnesis bija blakus un iedeva 5+20. Jāatvainojas komandai un faniem, kas Rīgā gribēja redzēt mani laukumā.”

Vakar viņš valstsvienības spēlētāju vārdā izplatīja atklāto vēstuli, paužot atbalstu Latvijas Hokeja federācijas jaunajai vadībai (LHF) un norādot, ka bērnu un jaunatnes čempionātam ziedos 40 tūkstošus eiro. Ideja radusies kopā ar LHF vadību: “Tas ir pareizi arī no mūsu (spēlētāju) puses – nākt pretī jauniešu hokejam, jo esam te uzauguši. Vecākiem ir grūti vieniem pavilkt. Ja ir iespēja palīdzēt, būsim priecīgi. Uz pārmaiņām Latvijas hokejā raugos pozitīvi, pēdējie gadi parādīja, ka pārāk daudz strīdamies un tā nevajadzētu būt gatavojoties nopietniem turnīriem. Tas atņem morālos spēkus, ja zini, ka ir bardaks. Tagad vadībā ir cilvēki ar lielām ambīcijām, bijuši hokejā ilgus gadus un grib pierādīt ne tikai sev, bet arī tautai, ka var izveidot ko jaunu, modernāku. Bet tas nenotiks pirmajā dienā, būs vajadzīgi vairāki gadi.”

Daugaviņš ar 20 spēlēs iegūtiem 15 punktiem ir “Torpedo” rezultatīvākais spēlētājs, taču atzīst, ka sezona ir grūta: “Gribētu, lai ietu labāk, jo sākumā jutos teicami, bet pēc olimpiskās kvalifikācijas mokos ar traumām un nevaru uz simts procentiem paspēlēt. Cenšos, jāmēģina pārvarēt tā barjera. Daudz momenti nav realizēti. Pēc izlases spēlēm morālā sāpe bija tik liela, ka pāris nedēļas bija grūti tikt atpakaļ uz viļņa. Novembra pauze ir ļoti nepieciešama, šogad grafiks tik grūts – divos mēnešos nospēlēta gandrīz puse čempionāta. Pēc izbraukuma uz Tālajiem Austrumiem beidzās spēki. Spēlēt Ķīnā ir citādāk nekā citur, taču – patīkami, kaut kas jauns. Pirmo reizi sanāca tur būt. Ķermenim gan ceļošanu izturēt grūti.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+