Latvijā
Kriminālziņas

Daugavpilī aizdomās par šaujamieroču zādzību no dzīvokļa aizturētas divas personas0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: LETA/Evija Trifanova

Marta sākumā Valsts policija (VP) bija saņēmusi informāciju, ka Daugavpilī ir notikusi zādzība ar iekļūšanu. Notikuma vietā nekavējoties devās VP Latgales Reģionālās Pārvaldes (LRP) policisti, kuri ierodoties noradītajā adresē konstatēja, ka iekļūstot dzīvoklī, bija uzlauzts ieroču seifs, no kura nozagti dažādi šaujamieroči, šaujamloki, naži un munīcija. Saistībā ar notikušo tika ierosināts kriminālprocess un uzsākti ļaundaru meklēšanas pasākumi. VP LRP Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas, veicot apjomīgas operatīvās un izmeklēšanas darbības, aizdomās par šo un citu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu aizturēja organizētas noziedzīgas grupas dalībnieku – vīrieti un arī kādu sievieti, tā portālam “La.lv” šodien pavēstīja VP LRP Vecākā speciāliste Ksenija Belova.

Nozagtās mantas ir atrastas, izmeklēšana turpinās.

Jau ziņots, ka VP LRP Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas šī gada marta sākumā bija saņēmuši iesniegumu, ka 2019.gada 7.martā Daugavpilī, uzlaužot dzīvokļa ieejas durvis no seifa bija nozagti šaujamieroči, munīcija, šaujamloki un naži. Saistībā ar notikušo tika ierosināts kriminālprocess un uzsāktas nepieciešamās izmeklēšanas darbības. 2019.gada 15.martā sadarbībā ar GKrPP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes amatpersonām, veicot apjomīgas operatīvās un izmeklēšanas darbības, aizdomās par šo noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu tika aizturēts organizētas noziedzīgas grupas dalībnieks – vīrietis un arī kāda sieviete, savukārt meklēšanā izsludināts otrs iespējamais noziedzīgas grupas dalībnieks – 1977.gadā dzimis vīrietis.

Kriminālprocesa ietvaros tostarp bija veikta virkne kratīšanu gan Daugavpilī, gan arī Rīgā, kuru rezultātā atgūta daļa nozagto mantu – šaujamieročiem līdzīgi priekšmeti, t.i., pistole PM ar klusinātāju un novīlētiem numuriem, pārtaisīta gāzes pistole Blow Magnum F92 un 11 gab. 9 mm patronu, kā arī šaujamloka maksts. Jāpiebilst, ka pie personām tika konfiscētas arī aizdomīgas augu valsts izcelsmes vielas, kas visdrīzāk ir marihuāna (aptuveni 5 g) un hašišs (ap 10 g). Lai precīzi noteiktu konfiscēto vielu daudzumu un sastāvu ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

2019.gada 20.martā, turpinot veikt operatīvās un izmeklēšanas darbības, Daugavpilī, meža masīvā tika atrastas citas no iepriekš minētā dzīvokļa nozagtās mantas, t.i., trīs pistoles (CŽ 83, IZH 75, CŽ 455), karabīne, pusautomātiskā bise Benelli, divi šaujamloki un munīcija.

Saistībā ar notikušo pašlaik ir uzsākti trīs kriminālprocesi – par zādzības izdarīšanu, par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu un par šaujamieroču, šaujamieroču būtisko sastāvdaļu, šaujamieroču munīcijas, lielas enerģijas pneimatisko ieroču, sprāgstvielu un spridzināšanas ietaišu neatļautu izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu, realizēšanu un realizēšanas noteikumu pārkāpšanu.

Šobrīd likumsargi turpina izmeklēšanu, ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, savukārt aizturētajiem par minētiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība.

VP atgādina, ka saskaņā ar Krimināllikuma 175. panta 4.daļu par zādzību, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, kā arī par narkotisko, psihotropo, stipri iedarbīgo, indīgo vai radioaktīvo vielu, sprāgstvielu, šaujamieroču vai munīcijas zādzību – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Saistītie raksti

Pēc KL 233.panta 2.daļas par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Savukārt par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt saskaņā ar pēc KL 253.panta 1.daļas — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

LA.lv