×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. novembris, 2016
Drukāt

Laupītājs maskā pa balkona durvīm ielaužas dzīvoklī un sasien šokēto saimnieci (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Daugavpilī aizturēti noziedzīgas grupas dalībnieki, informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Ksenija Belova.

2016.gada oktobra sākumā, Daugavpilī nenoskaidrots vīrietis maskā, agrā rīta stundā, uzkāpjot pa pirmā stāva balkona metāla režģi – otrā stāva balkonā, un izsitot balkona durvju stiklu, iekļuva 1941.gadā dzimušās sievietes dzīvoklī. Kamēr sieviete ir bijusi šoka stāvoklī, vīrietis ielaida caur ieejas durvīm savu līdzdalībnieku. Kopīgi sasienot cietušai rokas, vīrieši nolaupīja juvelierizstrādājumus, mantas un naudu.

2016.gada 5.novembrī Daugavpils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki, veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības, Daugavpilī aizturēja iespējamo vainīgo personu – 1980.gadā dzimušu vīrieti. Veicot kratīšanu vīrieša dzīvesvietā atrasta daļa nolaupīto mantu, ka arī mantas no citām dzīvokļu zādzībām. Pašlaik viņam ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Turpinot veikt operatīvās un izmeklēšanas darbības, pagājušonedēļ likumsargi aizturēja otru noziedzīgas grupas dalībnieku – 1985.gadā dzimušu vīrieti. Papildus, tika iegūta informācija par to, ka viņš, iespējams, glabā un lieto narkotiskās vielas. Vīrieša personīgo mantu kratīšanas laikā, tika izņemts viens folija vīstoklis ar 0.5 g narkotiskās vielas, iespējams, heroīna. Ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes un turpinās izmeklēšana.

Pēc Krimināllikuma 176.panta 2.daļas par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Savukārt pēc 253.panta 1.daļas, par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ja jau par valodu, tad par valodu (KL panti lai paliek juristu ziņā): līdz šim latvieši vagās sasēja miežus, rudzus, kaut vai burkānus, tagad … rokas – “sasējot cietušai rokas”. Progresējam, mīļie, progresējam!!!

  2. Ko latviešu valodā nozīmē-“šokētā” saimniece”? Vai Latvijā ir iespējams sazināties LATVIEŠU valodā?

Draugiem Facebook Twitter Google+