×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. maijs, 2016
Drukāt

Daugavpilī atklās Baltijā pirmo veloparku

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nākamajā nedēļā, 2. jūnijā Daugavpilī atklās Esplanādes atpūtas parku. Tajā būs izvietots arī Baltijā pirmais veloparks, kas četru hektāru platībā izveidots pilsētvidē un tajā iekļautas dažādas zonas – skeitparks, asfaltēta velotrase, piedzīvojumu trase un bērnu zona, kurās jautri, attīstoši un izglītojoši pavadīt brīvo laiku, LA.lv pavēstīja Daugavpils Tūrisma ttīstības un informācijas aģentūras pārstāve Lolita Kozlovska.

Uzņēmuma “Velosolutions.lv” vadītājs Jānis Jansons, kas ir šā parka tehniskā projekta autors, pastāstīja, ka šāda veloparka izveides ideja nāk no Šveices.

“Katra Daugavpilī veidotā veloparka zona ir unikāla un kopā veido izcilu aktīvās atpūtas galamērķi. Parks ir ļoti multifunkcionāls un pielāgots pat astoņiem dažādiem pārvietošanās līdzekļiem – kalnu velosipēdiem, bmx, ielas velo, balansa velo, skeitbordam, longbordam, skrituļslidām un skrejritenim,” – uzsvēra Jansons.

Esplanādes atpūtas parkā paredzēts moderns risinājums – dzelzbetona skeitparks, kura vizuālais un funkcionālais risinājums iet roku rokā ar pilsētas kopskatu, kas nav norobežots laukums, ļaujot šai jaunajai sabiedrības daļai un vairākumam saplūst.

Savukārt velotrase ir rūpīgi analizēta un plānota aktīvās atpūtas vieta, kas pielāgota visa vecuma un līmeņa braucējiem. Tā sastāv no dažāda izmēra kalniņiem, virāžām un nelieliem tramplīniem. Trases plānojums ir veidots tā, lai visa teritorija būtu pārskatāma no jebkuras vietas, izslēdzot sadursmes riskus. Visapkārt trasei ir mīksts zālājs, un no ielejām tiek novadīts liekais ūdens. Pie ieejas atradīsies drošības zīmes, kas strikti rekomendēs lietot ķiveres un citus aizsargus.

Velotrase bērniem ir līdzīga pieaugušo velotrasei, tikai mazākos izmēros. Kalniņu augstums nepārsniedz 30 cm, tie ir lēzenāki un piemēroti bērnu braukšanas līmenim.

Izveidoti arī atsevišķi prasmju parki kā bērniem, tā pieaugušajiem, un savā starpā tie atšķiras ar konstrukciju veidiem, izmēriem un sarežģītības pakāpi.

Esplanādes atpūtas parka būvniecība tiek īstenota par Daugavpils pilsētas pašvaldības līdzekļiem. Tā būvniecības projektu realizē Rīgas firma “Tilts”, kas apņēmusies darbus veikt par apmēram 288 000 eiro, norādīts Daugavpils pilsētas domes mājas lapā.

Savukārt parka tehniskā projekta autors ir firma “Velosolutions.lv”, kura projektē un izbūvē unikālus un multifunkcionālus aktīvās atpūtas parkus gan pilsētvidē, gan ārpus tās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+