×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. augusts, 2014
Drukāt

Daugavpilī atklāta teātra sezona

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Oļegs Šapošņikovs.

Otrdien, 12. augustā, ar pirmo sezonas kopsapulci un tradicionālo kopbildi, Daugavpils teātris sāka 28. sezonu. Jaunajā sezonā līdz janvāra sākumam paredzēts iestudēt sešas jaunas izrādes, bet jau pēc dažām dienām pilsētā sāksies festivāls “Telpa – Daugavpils 2014”, pavēstīja teātrī.

Jau 19. augustā Daugavpils cietokšņa bijušā Kara hospitāļa ēkā tiks atklāts “Starptautiskais festivāls – laboratorija “Telpa – Daugavpils 2014″”. Festivāls pulcēs jaunos teātra māksliniekus ne vien no Latvijas, bet arī Baltkrievijas, Ukrainas un Polijas. Divu nedēļu laikā, dalībnieki strādājot piecās grupās, vieslektoru vadībā kopā ar Daugavpils teātra aktieriem radīs performances, kuras skatītāju vērtējumam nodos “Telpa – Daugavpils 2014” noslēgumā – 28. augustā.

Jāatzīmē, ka festivāla ietvaros ne vien tā dalībniekiem, bet arī visiem interesentiem būs iespēja piedalīties ievērojamu teātra jomas profesionāļu meistarklasēs. Tās vadīs dramaturģe Natālija Vorožbita (Ukraina), Andrejs Urajevs (Krievija), bet pirmo reizi festivālā viesosies Mihails Ugarovs (Krievija) – režisors, Maskavas teātra “Teatr.doc” mākslinieciskais direktors.

Bet ar 1. septembri sāksies Daugavpils teātra un Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola ” organizētās apmācības studiju programmā Teātra aktieris. Šobrīd uz 20 vietām pretendē vairāk kā 60 studēt gribētāji, kuri jau augusta beigās aizvadīs iestājpārbaudījumus.

Savukārt Daugavpils teātra durvis uz lielo zāli tiks atvērtas septembra vidū, kad skatītājus jau tradicionāli sagaidīs iepriekšējās sezonas pēdējais jauniestudējums, šoreiz – savdabīgā komēdija “Ļausimies seksam”(rež. I. Lūsis). Septembrī būs skatāmas arī mazās formas izrādes “Valentīna diena” (rež. G. Surkovs), “Dabaseibys pūddarneica” (rež. J. Jonelis), “Emigranti” (rež. O. Šapošņikovs). Bet mēneša beigās, 26. un 27. septembrī Daugavpils teātrī ar iestudējumiem “Primadonnas”un “Biedre Zariņa” viesosies Dailes teātris.

Teātra 28. sezonā gaidāmi vairāki lielās formas jauniestudējumi. Tuvākās pirmizrādes būs oktobrī, kad mēneša sākumā, festivāla “Telpa – Daugavpils 2014” laikā tapušās performances vienotā izrādē piedāvās režisors Georgijs Surkovs. Tāpat Daugavpils teātris sadarbībā ar maestro Raimondu Paulu gatavo Latgales reģiona iedzīvotājiem patīkamu pārsteigumu, muzikālu izrādi latviski – “Īsa pamācība mīlēšanā”. Rūdolfa Blaumaņa feļetonam O. Šapošņikova režijā pirmizrāde paredzēta 23. oktobrī; kā viesmākslinieki izrādē piedalīsies aktieri Jānis Kirmuška, Laura Atelsone un Ineta Radčenko.

Savukārt novembrī un decembrī pie jauniestudējumiem strādās režisori Viktors Jansons un Juris Jonelis, bet mazās formas izrādi uz eksperimentālās skatuves gatavos režisore no Polijas Lucina Sosnovska, ar kuru sadarbība ir izveidojusies pateicoties pagājušā gada festivālam “Telpa – Daugavpils”. Tāpat līdz gada beigām tiek gatavoti iestudējumi pašu mazāko skatītāju un ģimeņu priekam, šoreiz teātrī taps mūzikls bērniem gan krievu, gan latviešu valodās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+