Sports
Motoru sports

Daugavpilī ažiotāža, “Lokomotīve” brauks finālā 16

lokomotive.lv

Ja Rīgas “Dinamo” hokejisti turpinās spēlēt kā sezonas sākumā, Daugavpils “Lokomotīve” spīdveja komandai ir visas iespējas kļūt par apmeklētāko sporta komandu Latvijā.
Svētdien, 18. septembrī, Daugavpils “Lokomotīve” Polijas Nice līgas fināla pirmajā mačā uzņems Lodzas “Orzel”, atbildes cīņa pēc nedēļas notiks Polijā. Daugavpilī tas būs notikums, par kuru runā jau pāris nedēļas un pilsētā zina katra mājsaimniece. Komanda, kura sezonas laikā tribīnēs spējusi pulcēt vidēji vairāk kā 5000 skatītājus, ir visas pilsētas lepnums.
Svētdien, visticamāk, “Lokomotīves” stadionā nebūs kur ābolam krist un nebūs pārsteigums, ja klātienē būs 10 000 skatītāji. Vairāk līdzjutējus Jelgavas ielas stadions nespēj uzņemt. “Lokomotīve” centīsies aizstāvēt pērn izcīnīto Nice līgas čempionu titulu. Centīsies par spīti neziņai, vai izdosies iekļūt Polijas ekstralīgā un kāda vispār būs komandas nākotne.

“Lokomotīve” līdz Polijas otrās jeb Nice līgas čempionu titulam aizkļuva arī pērn, taču pie paaugstinājuma uz ekstralīgu netika. Polijas motosporta federeācija ar tās prezidentu Andžeju Vitkovski priekšgalā paziņoja, ka ārvalstu komandas startam Polijas ekstralīgā netiks pielaistas. Kā iemesli tika minēti nacionālā čempionāta (spēcīgākā līga pasaulē!) intereses un sponsoru interesi par Polijas, nevis ārvalstu, tirgu. Tiesa, “Lokomotīvi” labprāt ekstralīgā redzētu lielākā daļa tur esošo klubu, taču spīdveja sabiedrības balsis palika nesadzirdētas. Parūkt parūca, tomēr pret federāciju neviens sacelties nevēlas.

Vai šāda iespēja būs nākamajā gadā? Sezonas laikā Latvijas motosporta federācijas treka komisijas vadītājs Vladimirs Ribņikovs daudz strādājis, lai tāda iespēja rastos. Brīžiem šķita, ka ar Polijas motosporta federāciju izdosies veiksmīgs dialogs, taču nekā. Augusta sākumā, četas kārtas pirms Nice regulārās sezonas beigām, tas pats Vitkovskis intervijā portālam sportowefakty.pl kategoriski paziņoja, ka Polijas ekstralīgā ārzemju komandas nebūs. Ar šādu ziņu “Lokomotīve”, kas sezonas pirmajā pusē zaudēja arī vienu no galvenajiem atbalstĪtājiem “LDz/Cargo”, tika nolikta uz blakus sliedēm, kuras galā ir strupceļš. Kāda būs izeja – atpakaļceļs vai tomēr uz priekšu – redzēsim rudenī. Pārrunas turpinās gan par komandas finansiālo, gan sportisko nākotni.

Nice līgas finālā “Lokomotīve” iebrauca jau divas kārtas pirms regulārās sezonas beigām, savā trekā pieveicot Krosno komandu. Aizvadītās nedēļas nogalē “Lokomotīve” bez leģionāriem sastāvā ar 35:55 zaudēja Gdaņskā, taču šim mačam vairs nebija nekāda nozīme. Labākie ar attiecīgi 11 un 9 punktiem bija Andžejs Ļebedevs un Maksims Bogdanovs. Visas domas un plāni ir ap gaidāmo finālu pret Lodzas “Orzel”.

Lodzas komanda ir vienīgā, kas pēdējo divu sezonu laikā pratusi uzvarēt Daugavpils trekā. Spīdvejā savam stadionam un tā celiņam ir milzīga nozīme, pēc jūnijā piedzīvotā zaudējuma tieši sev neveiksmīgi sagatvoto celiņu kā vienu no galvenajiem iemesliem minēja “Lokomotīve” pārstāvji. Tā sacīkste īsti neizdevās “Lokomotīves” leģionāriem somam Jonas Kilmakorpi un zviedram Frederikam Lindgrēnam, bija citas kļūdas un tikai Andžejs Ļebedevs ar 18 punktiem vilka komandu līdzi. Pietrūka. Atbildes mačā Lodzā dažādu iemeslu palīdzēt nevarēja abi leģionāri un tādēļ cīņas iznākums lielā mērā bija izšķirts jau pirms tās sākuma – 34:56.

Tagad ir liela apņēmība revanšēties. “Orzel” komandā ir arī ekstralīgā labu pieredzi guvuši poļu braucēji, ir spēcīgs leģionāru papildinājums – austrālieši, skandināvi. Komandas kapteinis ir dānis Hans Andersens, kurš abos regulārās sezonas mačos atveda pa 11 punktiem.
Polijas Nice līgas uzvarētāmjiem pienākas vieta nākamsezon ekstralīgā. Otrās vietas ieguvējiem būs divi pārejas mači pret Ekstralīgas priekšpēdējās vietas ieguvējiem Lešno “Unia”.
“Lokomotīves” nākotne pagaidām ir miglā tīta, taču viena lieta gan ir skaidra – svētdien visa Daugavpils dzīvos līdzi savai komandai sezonas svarīgākajā cīņā. Ja sanāk būt Latgales pusē, šo notikumu nelaidiet garām. Ja tikai visiem pietiks biļetes!

SPĪDVEJS
POLIJAS NICE LĪGA

1. Lodzas “Orzel” 40 punkti, 2. “Lokomotīve” 32, 3. Čestohovas “Wlokniarz” 28, 4. Ržešovas “Stal” 24, 5. Pilas “Polonia” 23, 6. Gdaņskas “Wybrzeže” 21, 7. Krakovas “Wanda” 20, 8. Bidgoščas “Polonia” 11, 9. Krsono “KSM” 11, 10. Opoles “Kolejarz” 4, 11. “Rawicz” 0.

LA.lv