Ekonomika
Īpašums

Daugavpilī dominē pieprasījums pēc divu vai trīs istabu dzīvokļiem0


Ilustratīvs foto. Daugavpils.
Ilustratīvs foto. Daugavpils.
Foto – LETA/Lita Krone

Daugavpilī pagājušajā gadā darījumi pārsvarā notikuši ar dzīvokļiem cenu diapazonā no 6000 līdz 15 000 eiro, teikts nekustamā īpašuma kompānijas “Latio” 2017.gada mājokļu tirgus pārskatā.

Pagājušā gada ceturtajā ceturksnī Daugavpilī dzīvokļu tirgus aktivitātē būtiskas izmaiņas nav novērotas, teikts pārskatā. Pieprasījumā dominē divistabu dzīvokļi vidējos stāvos, kā arī remontēti trīsistabu dzīvokļi, kas neprasa papildu ieguldījumus. Darījumi pārsvarā notiek ar dzīvokļiem cenu diapazonā no 6000 līdz 15 000 eiro, bet par trīsistabu dzīvokļiem ar labu remontu pircēji gatavi maksāt pat 20 000 eiro līdz 25 000 eiro.

Tipveida dzīvokļu cenas pilsētas centrā ir no 250 līdz 450 eiro par kvadrātmetru, bet mikrorajonos – no 200 līdz 350 eiro par kvadrātmetru.

Pagājušajā gadā pieauga tirgus aktivitāte ar dzīvokļiem renovētajās mājās, kur reģistrēts 21 darījums, no kuriem 16 – pieprasītajā Arodu ielas 11 namā, kur dzīvokļi ar pilnu apdari tika pārdoti par cenu no 150 līdz 400 eiro par kvadrātmetru un tika izpārdoti pilnībā.

Savrupmāju tirgus tendences Daugavpilī arī saglabājušās līdzšinējā līmenī, informē “Latio”. Pircēji vairāk interesējas par īpašumiem ar labu remontu, kur nav nepieciešami papildu kapitālieguldījumi.

Saistītie raksti

Novērojams, ka pārsvarā tiek pieprasītas un tirgotas vecas apbūves un rekonstruētas dzīvojamās mājas. Nelielām mājām ar platību līdz 150 kvadrātmetriem cenas Daugavpils pilsētas mikrorajonos ir robežās no 250 eiro par kvadrātmetru līdz 400 eiro par kvadrātmetru.

Pieprasījums pēc privātās apbūves zemes ir neliels, teikts pārskatā. Galvenie pircēju izvēles kritēriji ir atrašanās vieta un pieejamās komunikācijas. Pārdošanas cena ir robežās no trīs līdz septiņiem eiro par kvadrātmetru.

LA.lv