×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. jūnijs, 2014
Drukāt

Daugavpilī griežas “Gaudeamus” virpulis

Foto: Gaudeamus Facebook kontsFoto: Gaudeamus Facebook konts

27.jūnija vakarā ar lāpu gājienu no Daugavpils universitātes līdz Marka Rotko mākslas centram un Latvijas, Lietuvas un Igaunijas apvienotā pūtēju orķestra koncertu tika svinīgi atklāti 17.Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki “Gaudeamus”, aģentūru LETA informēja “Gaudeamus 2014” sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Melbārde.

Svētki kopumā Daugavpilī ir pulcējuši 4104 dalībniekus – 1689 no Latvijas, 815 no Igaunijas un 1600 no Lietuvas.

Šogad pirmo reizi studentu festivāla plašajam dziesmas un dejas virzienam piepulcējas arī māksla, un pirmais lielais 27.jūnija notikums bija Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mākslas augstskolu rektoru darbu izstādes “Pamatkrāsas” atklāšana Daugavpils Marka Rotko centrā. Izstādē klātienē piedalījās un ar saviem eksponētajiem darbiem iepazīstināja Igaunijas mākslas akadēmijas rektore, tekstilmāksliniece Signe Kivi un Latvijas mākslas akadēmijas rektors, gleznotājs Aleksejs Naumovs. Izstādē skatāmi arī Viļņas mākslas akadēmijas rektora Audtriusa Klimasa grafikas darbi.

Baltijas labāko tautas deju ansambļu koncerts iegrieza deju virpuli Daugavpils kultūras pilī. Latviju pārstāvēja Tautas deju ansambļi “Dancis” (Latvijas Universitāte), “Vektors” (Rīgas Tehniskā universitāte), “Kalve” (Latvijas Lauksaimniecības universitāte) un “Ačkups” (Rīgas Stradiņa universitāte).

Kā norādīja Melbārde, otra festivāla novitāte ir Simfoniskās mūzikas koncerts, kas notika Daugavpils latviešu kultūras centrā, piedaloties Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskajam orķestrim, diriģents Andris Vecumnieks.

Kā uzsvēra Melbārde, svētku rīkotāji ir īpaši pateicīgi Baltijas valstu mūzikas augstskolu rektoriem – J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektoram, saksofonistam Artim Sīmanim, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas rektoram, pianistam Pēpam Lasmanim un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas rektoram, pianistam Zbigņevam Ibelhauptam, kuri koncertā piedalījās kā solisti.

Jau ziņots, ka līdz 29. jūnijam Daugavpilī norisināsies 17. Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki “Gaudeamus”, aģentūru LETA informēja Daugavpils pilsētas pašvaldībā.

Ieeja visos svētku pasākumos būs bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+