×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. februāris, 2015
Drukāt

Daugavpilī iedzīvotāji smakas dēļ lūdz slēgt zarnu pārstrādes cehu

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Daugavpilī mikrorajona iedzīvotāji vērsušies Daugavpils pilsētas domē ar aicinājumu smakas dēļ slēgt Mežciemā esošo firmas “SW Kover” zarnu pārstrādes cehu, savukārt strādājošie lūguši saglabāt darbavietas.

Kā aģentūru LETA informēja vietējā pašvaldībā, firmas “SW Kover” darbinieki nodevuši pilsētas domes priekšsēdētājam Jānim Lāčplēsim (Latgales partija) vēstuli ar lūgumu saglabāt ražotni ar vairāk nekā 50 darbavietām.

Vēstules autori paskaidrojuši, ka ražotnē, kas darbojas jau sešus gadus, darba apstākļi esot labi, apmierinot arī darba alga. Zarnu pārstrādes ceha darbinieki uzskata, ka problēma tiekot pārspīlēta, jo nekādi ķīmiskie komponenti ražotnē netiek izmantoti un draudi veselībai netiek radīti.

“Šeit strādā veselas ģimenes, daudzbērnu mātes, jaunatne,” to visu kolektīva pārstāvji izklāstīja tikšanās gaitā ar Daugavpils mēru Lāčplēsi un viņa vietnieku Dmitriju Rodionovu.

Lāčplēsis uzņēmuma darbiniekiem paskaidroja, ka patlaban pašvaldībai ir ļoti sarežģīti labot kļūdu, kas pieļauta 2008.gadā, kad tikusi dota atļauja zarnu pārstrādes ceha izveidei šajā skaistajā, atpūtnieku iemīļotajā vietā, kas kādreiz bija kūrorts un nav piemērota šādai ražotnei.

Tāpat Daugavpils mērs norādīja, ka līdz šim neviena pārbaude nav atklājusi pārkāpumus, tāpēc pamata ražotnes slēgšanai neesot.
Tā kā pašvaldībai ir svarīgas gan strādājošo, gan arī mikrorajona iedzīvotāju intereses, ir jāmeklē iespēja pārcelt cehu uz citu vietu, tālāk no apdzīvotām vietām, nenodarot zaudējumu firmai, norādīja Lāčplēsis.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Rodionovs apliecināja, ka, pateicoties Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumam, iespējams, jau 2016.gadā būs sagatavota vieta, kurp firma “SW Kover” varētu pārcelt savu ražotni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+