Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
18. februāris, 2015
Drukāt

Daugavpilī iedzīvotāji smakas dēļ lūdz slēgt zarnu pārstrādes cehu

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Daugavpilī mikrorajona iedzīvotāji vērsušies Daugavpils pilsētas domē ar aicinājumu smakas dēļ slēgt Mežciemā esošo firmas “SW Kover” zarnu pārstrādes cehu, savukārt strādājošie lūguši saglabāt darbavietas.

Kā aģentūru LETA informēja vietējā pašvaldībā, firmas “SW Kover” darbinieki nodevuši pilsētas domes priekšsēdētājam Jānim Lāčplēsim (Latgales partija) vēstuli ar lūgumu saglabāt ražotni ar vairāk nekā 50 darbavietām.

Vēstules autori paskaidrojuši, ka ražotnē, kas darbojas jau sešus gadus, darba apstākļi esot labi, apmierinot arī darba alga. Zarnu pārstrādes ceha darbinieki uzskata, ka problēma tiekot pārspīlēta, jo nekādi ķīmiskie komponenti ražotnē netiek izmantoti un draudi veselībai netiek radīti.

“Šeit strādā veselas ģimenes, daudzbērnu mātes, jaunatne,” to visu kolektīva pārstāvji izklāstīja tikšanās gaitā ar Daugavpils mēru Lāčplēsi un viņa vietnieku Dmitriju Rodionovu.

Lāčplēsis uzņēmuma darbiniekiem paskaidroja, ka patlaban pašvaldībai ir ļoti sarežģīti labot kļūdu, kas pieļauta 2008.gadā, kad tikusi dota atļauja zarnu pārstrādes ceha izveidei šajā skaistajā, atpūtnieku iemīļotajā vietā, kas kādreiz bija kūrorts un nav piemērota šādai ražotnei.

Tāpat Daugavpils mērs norādīja, ka līdz šim neviena pārbaude nav atklājusi pārkāpumus, tāpēc pamata ražotnes slēgšanai neesot.
Tā kā pašvaldībai ir svarīgas gan strādājošo, gan arī mikrorajona iedzīvotāju intereses, ir jāmeklē iespēja pārcelt cehu uz citu vietu, tālāk no apdzīvotām vietām, nenodarot zaudējumu firmai, norādīja Lāčplēsis.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Rodionovs apliecināja, ka, pateicoties Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumam, iespējams, jau 2016.gadā būs sagatavota vieta, kurp firma “SW Kover” varētu pārcelt savu ražotni.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+