×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. aprīlis, 2016
Drukāt

Daugavpilī izspēlēs cīņu starp Napoleona un Krievijas karaspēku (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šovasar no 15. līdz 17. jūlijam Daugavpils cietoksnī notiks Starptautiskais kara vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls, kurā piedalīsies Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Krievijas kara vēstures rekonstrukcijas klubu dalībnieki, LA.lv uzzināja Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūrā.

Daugavpils cietokšņa pārvaldnieks Jānis Ostrovskis informēja, ka festivāls tiek rīkots otro reizi, un tam ir divi galvenie mērķi – Daugavpils cietokšņa un kara vēstures rekonstrukcijas klubu kustības popularizēšana.

Jānis Ostrovskis uzsvēra, ka festivālā būs pārstāvētas divas “karojošās puses”, proti, Francijas un Krievijas impērijas armijas karavīri, kopskaitā ar ap simt dalībnieki. Tādējādi improvizēto kauju dalībnieki pasākuma apmeklētājiem dos iespēju iztēloties, kā franču karaspēka karavīri sāka uzbrukumu Dinaburgas (Daugavpils) cietoksnim. Toreiz, 1812. gada 1. jūlijā, pirmā cīņa ilga četras stundas, un cietokšņa aizstāvjiem izdevās atvairīt uzbrukumu.

Atšķirībā no iepriekšējā gada pasākuma, šogad festivāls noritēs trīs dienas. Festivāla pirmajā dienā, 15. jūlijā, plkst. 18 tiek plānota kara vēstures rekonstrukcijas klubu dalībnieku ierašanās cietoksnī. Tad sāksies darbs pie triju nometņu izveidošanas: Napoleona armijas karavīri savu nometni veidos Daugavas ielā, bet Krievijas impērijas – 8. bastionā.

No plkst. 19 līdz 23 Nikolaja vārtos tiks organizēta goda sardze, bet no plkst. 21 līdz 23 Cietokšņa dārzā noritēs vēsturisko tērpu kolekcijas “Atmiņu lāde” darbinieku organizētā balle-karnevāls, kurā īpaši tiek gaidīti apmeklētāji stilizētos vēsturiskos vakartērpos.

16.jūlijā plkst. 10 pie Nikolaja vārtiem tiks svinīgi pacelts Cietokšņa karogs, tad Nikolaja ielā un 8. bastionā darbu sāks kolekcionāru un amatnieku tirdziņš. Plkst. 12 interesenti pulcēsies pie Nikolaja vārtiem, kur uz cietokšņa vaļņa no lielgabala tiks raidīts pusdienu šāviens. Pēc tam Imperatora ielā varēs vērot Parādes gājienu, kurā maršēs vēstures rekonstrukcijas klubu dalībnieki, būs arī orķestris un zirga pajūgs.

Franču karaspēks uzbruks plkst. 15 – 16 pie 1.krasta lunetes un koka tilta rajonā, interesenti te varēs vērot spraigu abu karojošo pušu cīņu. Šajā dienā gaidāma arī iespaidīga motociklistu parāde, bet vakarā Marka Rotko mākslas centra pagalmā notiks grupas “Auļi” koncerts, kā arī krāšņs uguns un pirotehnikas šovs.

Festivāla noslēguma dienā notiks klubu atvadīšanās demonstrējumi, koncertu sniegs jauniešu mūzikas grupas, kā arī tiks rīkotas aizraujošas sporta aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem.
Pasākuma laikā visu triju dienu garumā varēs apmeklēt vēsturisko tērpu kolekciju “Atmiņu lāde”, kas atrodas Nikolaja vārtu sānu telpā. “Atmiņu lādes” darbinieki festivāla apmeklētājiem piedāvās iespēju uzvilkt greznus senlaicīgus vakartērpus un tajos nofotografēties. Savukārt zirgu sēta “Klajumi” gan lielos, gan mazos izvizinās zirga pajūgā, norādīja tūrisma attīstības un informācijas aģentūras speciāliste Lolita Kozlovska.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tikai nevajag aizmirst, ka franči tajā karā krieviem nezaudēja nevienā kaujā, bet nosala un aiz bada nomira gan! Viena neliela franču vienība varbūt arī tika atsista, bet viņi jau nemaz nebija domājuši iekarot Baltiju.

  2. Incanti, kas par to samaksājis? Vai tur vēl bezdarbniekus pieņem?

Draugiem Facebook Twitter Google+