×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. septembris, 2015
Drukāt

Daugavpilī izstādīta latviešu trimdas māksla

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šonedēļ Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā, klātesot Latvijas Ārlietu ministrijas, Daugavpils domes pārstāvjiem un pilsētas mākslas ļaudīm, atklāta izstāde “Pasaules latviešu glezniecība”, pavēstīja nodibinājuma “Pasaules latviešu mākslas centrs” pārstāvis Dainis Mjartāns.

Izstāde tapusi sadarbībā ar nodibinājumu “Pasaules latviešu mākslas centrs”, kas izveidots un darbojas Cēsīs ar mērķi veicināt mākslas vērtību saglabāšanu, ko radījuši Otrā pasaules kara rezultātā ārpus Latvijas devušies latviešu mākslinieki un ārzemēs dzīvojošā jaunā mākslinieku paaudze.

Kā norāda Mjartāns, kolekcijai, kuras vienu daļu iespējams redzēt Daugavpilī, piemīt nenovērtējama kultūrvēsturiska vērtība. Tā ir Latvijas kultūras daļa, kas liecina ne tikai par Latvijas vēstures norisēm, bet apliecina kultūras un mākslas tradīcijas saistību un attīstību pasaules norišu kontekstā. Izstāde Daugavpilī ir liels solis uz priekšu, lai diasporas latviešu mākslinieku sniegums kļūtu par Latvijas kultūras dzīves un mākslas vēstures integrētu sastāvdaļu.

Izstāde nav veidota tematiski, bet parāda daļu no plašās ārpus Latvijas tapušās mākslas dažādības. Apmeklētāji varēs tuvāk iepazīties ar A. Annusa, , F. Milta, N. Strunkes, J. Gaiļa darbiem, kas tapuši ārpus Latvijas. Izstādē pārstāvēta virkne mākslinieku, kas savu radošo briedumu sasnieguši ārpus Latvijas, – L. Mieriņš (Anglija), J. Kalmīte, Ģ. Puriņš, G. Roze, O. Šteiners, V. Avens, O.Skušķis, (ASV), J. Annus (Vācija), u.c., kā arī mūsdienu latviešu diasporas mākslinieki – V. Oestreichere (Kanāda) J.Nedēļa, M. Raudziņš (Austrālija), K. Rekevics, G. Grīnbergs (ASV).

Izstāde apskatāma līdz 8. novembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+