Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
5. novembris, 2014
Drukāt

Daugavpilī Lāčplēša dienu svinēs kopā ar Polijas neatkarības gadadienu

Slobodkas krusts

No 11. līdz 16. novembrim Daugavpils Poļu kultūras centrs piedāvā virkni sarīkojumu, kas saistīti ar 1918. gada 11. novembrī pasludināto Polijas neatkarības gadadienu un Latvijas Republikas proklamēšanas dienu, liecina informācija portālā kultura.daugavpils.lv.

Tā 11. novembrī, plkst. 11 notiks svinīga ziedu nolikšana poļu leģionāriem pie Piemiņas krusta Slobodkā par godu Lāčplēša un Polijas Neatkarības proklamēšanas dienai. Polijas armijas I Leģiona brigādes pulka karavīru kapi Slobodkā pie Satiksmes ielas bija Latvijā lielākā poļu karavīru, kas krita Latvijas Brīvības cīņās 1919.-1920.gadā, kapsēta, kurā bija apbedīti 500 karavīru. Pie katras kapu kopiņas bija uzstādīts koka krusts. Kapsētā bija apglabāti poļu karavīri, kuri krita 1920. gada 3. janvārī, atbrīvojot Daugavpili no Sarkanās armijas. Tāpat 11. novembrī plkst. 16 Poļu kultūras centrā rādīs A. Klimoviča dokumentālo filmu “Ziedi zaudējušajiem: Varšavas sacelšanos atceroties”, kā arī notiks tikšanās ar režisoru.

15. novembrī plkst. 15 Daugavpils Kultūras pils koncertzālē skanēs Polijas Neatkarības gadadienai un Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltīts koncerts, kurā spēlēs Krakovas kamerorķestris “Capella Cracoviensis”. Ieeja bezmaksas.

Savukārt 16. novembrī plkst. 10 Daugavpils Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā notiks Svētā Mise Tēvzemes nodomā.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Kāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+