Latvijā
Kriminālziņas

Daugavpilī līdz nāvei sita un seksuāli izmantoja kaimiņu6


Daugavpils cietums.
Daugavpils cietums.
Foto – LETA

Krimināllietā par citas personas tīšu nonāvēšanu ar sevišķu cietsirdību un dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā apsūdzētajam agrāk vairākas reizes sodītajam vīrietim tiesa piemērojusi sodu ar brīvības atņemšanu uz 17 gadiem un probācijas uzraudzību uz četriem gadiem un sešiem mēnešiem, aģentūra LETA noskaidroja Daugavpils tiesā.

Apsūdzētajam būs arī jāizmaksā 1900 eiro kompensācija valstij, kā arī 220 eiro materiālā kompensācija un 5000 eiro morālā kompensācija cietušajai pusei.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētais vīrietis, būdams alkohola reibumā, pēc kopīgas alkohola lietošanas ar kaimiņu, pēkšņi izraisījušos naidīgu attiecību pamatā, tīšas slepkavības nolūkā, izdarīja daudzus sitienus ar dūrēm un ar kāju pa cietušā galvu.

Saistītie raksti

Cietušais sāka dzīt vīrieti prom no dzīvokļa, pēc kā apsūdzētais palika dusmīgs un agresīvs, un turpināja sist cietušo, izdarot kopumā 83 sitienus pa visu ķermeni, līdz ar abām rokām satvēra cietušo aiz ausīm un ar rādītājpirkstiem spēcīgi spieda uz cietušā acīm, nolūkā tās izspiest.

Savu noziedzīgo darbību izdarīšanu apsūdzētais izbeidza tikai tad, kad pamanīja, ka no cietušā mutes sāka tecēt asinis.

Izdarīto sitienu starplaikā apsūdzētais izmantoja cietušo, lai apmierinātu savu dzimumtieksmi pretdabiskā veidā.

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 117.panta 4 punkta, par ko var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Kā arī pēc Krimināllikuma 160.panta otrās daļas, par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no četriem līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

LA.lv