Latvijā
Kriminālziņas

Daugavpilī likvidē nelikumīga alkohola cehu; konfiscēti 1250 litri spirta 16

Foto – VP

Valsts policija 4. oktobrī Daugavpilī likvidējusi nelikumīga alkohola fasētavu un konfiscējusi ap 1250 litriem spirta.

VP pirms tam ieguva informāciju, ka Daugavpilī, kādā privātmājā, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar akcizēto preču nelikumīgu apriti. Tās pārbaudei 4.oktobrī Daugavpils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki ieradās notikuma vietā un, apskatot māju, likumsargi konstatēja, ka tajā notiek nelikumīga alkohola fasēšana un tiek glabāts ievērojams daudzums spirta.

Kopumā kratīšanas laikā konfiscēts ap 1250 litriem spirta, 80,2 litri atšķaidīta spirta (gatavā produkcija), etiķešu uzlīmes, korķi, pudeles, kas izmantojamas alkohola fasēšanai, 30 kastes ar tukšo taru un kartona iepakojumi.

Kā atzīmē Kriminālpolicijas darbinieki, visbiežāk likumpārkāpēji no viena litra spirta, atšķaidot to ar ūdeni, “saražo” ap 2,5 litriem gatavās produkcijas. Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, no konfiscēta spirta likumpārkāpēji plānoja saražot ap 6 000 pudeļu nelikumīga alkohola un vēlāk to realizēt nelikumīgu akcīzes preču tirdzniecības vietās (t.s. “točkās”).

Lai precīzi noteiktu izņemto vielu skaitu un sastāvu ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Saistībā ar notikušo aizturēts 1971.gadā dzimis vietējais iedzīvotājs. Jāpiebilst, ka vīrietis agrāk nebija nonācis policijas redzeslokā. Šobrīd likumsargi turpina izmeklēšanu, savukārt aizturētajam par minētiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība.

Pēc Krimināllikuma par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta lielā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat Valsts policija atgādina, ka pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa par nelikumīgu alkoholisko dzērienu un spirta iegādāšanos arī ir paredzēta atbildība – naudas sods līdz simt četrdesmit euro, konfiscējot iegādātos alkoholiskos dzērienus un spirtu.

Galerijas nosaukums
LA.lv