×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. janvāris, 2013
Drukāt

Daugavpilī mācību gada laikā nomaina direktorus trešdaļai vidusskolu

Piecās no trīspadsmit vidusskolām Daugavpilī pēdējā pusgada laikā nomainīti direktori, 20.janvārī vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “De Facto”.

Daugavpils 9.un 15.vidusskolā direktoru maiņa notikusi mācību gada sākumā, bet 13.un 15.vidusskolā, kā arī J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā – mācību gada vidū. Skaitliskā izteiksmē pārmaiņas skārušas vairāk nekā trešo daļu no Daugavpilī kopumā esošajām 13 vidusskolām, norāda raidījums.

Pašvaldība gan skaidrojusi, ka visi aizgājušie skolu vadītāji bijuši pensijas vecumā un it kā paši vairs nav vēlējušies turpināt darbu. Tomēr gandrīz visi pagājušajā gadā direktora krēslu pametušie neoficiāli “De Facto” atzinuši, ka atlūgumus viņi nav vēlējušies rakstīt un labprāt līdzšinējo darbu būtu turpinājuši. Tomēr dažādos veidos pašvaldība savu panākusi. Vienā gadījumā radot apstākļos, kādos nav iespējams strādāt, citā – vienkārši stingri “palūdzot” aiziet.

Daugavpils domes opozīcija uzsvērusi, ka konkursi uz aizgājušo direktoru vietām bijuši formāli, kam gan nepiekrīt domes vadība.

Raidījums vēsta – minējumu, kādēļ daudzo direktoru nomaiņa notikusi, netrūkst. Tiek norādīts gan uz jau ilgāku laiku gaisā virmojošo vēlmi pilsētā apvienot vairākas skolas, gan izglītības iestādes izmantot gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+