×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. decembris, 2012
Drukāt

Daugavpilī nodibina antifašistisku partiju “Gods un kārtība”

dpilsjfhf

Sestdien, 8.decembrī, Daugavpilī partijas “Gods un kārtība” dibināšanas kongresā pieņemts lēmums par partijas izveidi. Partija pozicionējusi sevi kā kreisi orientētu, antifašistisku politisko spēku.

Par partijas valdes priekšsēdētāju kongresā ievēlēts vietējais sabiedriskais un politiskais aktīvists, sabiedriskās organizācijas “Dvinskas tautas patriotiskās jaunatnes savienība” vadītājs Jurijs Zaicevs, kurš Daugavpilī plašākai sabiedrībai kļuva zināmāks šā gada novembrī pēc piketa rīkošanas pie Daugavpils domes pret “slēpto “Daugavpils siltumtīklu” privatizāciju”.

Partijas “Gods un kārtība” valdē ievēlēts arī Artjoms Pučinskis un Aleksandrs Petrovskis. Kongresā apstiprināti arī partijas statūti un programma, kā arī ievēlētas tās pārvaldes struktūrvienības.

Partijas dibināšanas kongress sākās ar vairāk nekā pusstundas kavēšanos. Uz to bija ieradušies nepilni divi simti cilvēku, pārsvarā krieviski runājošie, tāpat – daudz gados jaunu cilvēku.

Partijas izveides iniciatori paziņoja, ka jaunā politiskā spēka izveide ir viņu atbilde Latvijas iedzīvotāju sociālajai un nacionālajai diskriminācijai, ko īsteno visu līmeņu valsts varas iestādes.

Jaundibinātās partijas aktīvisti bija arī kampaņu par krievu valodu kā otro valsts valodu, par pilsonības “nulles” varianta atzīšanu un pret Daugavpils siltumtīklu uzņēmuma “kluso privatizāciju” dalībnieki. Kā vienīgo veidu savu mērķu sasniegšanai viņi redz pāriešanu no sabiedriskās cīņas uz cīņu politiskajā arēnā. Par savu tuvāko mērķi jaundibināmā partija izvirzījusi piedalīšanos nākamajās pašvaldību vēlēšanās 2013.gada jūnijā.

Par vienu no prioritārajiem uzdevumiem jaunā politiskā spēka pārstāvji izvirzījuši līguma laušanu starp pašvaldības AS “Daugavpils siltumtīkli” un privāto firmu par tiesībām nomāt ziemas jaudas uzņēmuma 3.siltumcentrālē, kas, pēc partijas dibinātāju domām, var izraisīt pilsētā siltumtarifu sadārdzināšanos.

Partijas dibinātāji uzskata, ka Latgales problēmas var atrisināt, vienīgi piešķirot tās iedzīvotajiem tiesības pašiem kontrolēt reģionā notiekošos procesus. Mūsdienu Eiropā tas notiekot ar autonomiju izveides palīdzību.

Šādai autonomijai jābūt tiesīgai pašai ievākt un tērēt nodokļus, akceptēt un īstenot teritorijas attīstības plānus, rūpēties par tajā dzīvojošo etnosu attīstību. Šāda autonomija var tikt īstenota tikai Latvijā.

Partija “Gods un kārtība” iestājas par tradicionālajām kristīgajām un tikumiskajām vērtībām, par ģimeni kā vīrieša un sievietes savienību un vēršas pret patērētāju ideoloģiju.

Partijas “Gods un kārtība” dibināšanas kongresa dalībniekus uzrunāja arī kampaņas par krievu valodas kā otrās valsts valodas atzīšanu ideologs, ekonomikas doktors Aleksandrs Gapoņenko no Rīgas un bijušais Viļņas vicemērs, Lietuvas Sociālistiskās tautas frontes priekšsēdētājs Aļģirds Paleckis.

Partijas dibināšanas kongresā zāli rotāja plakāts ar partijas simboliku: sarkana zobrata fragments uz balta fona ar dūrē sažņaugtu neļķi, kreisajā pusē ar ziliem burtiem uzraksts “Gods”, labajā – “Kārtība”.

Par dalību nākamā gada pašvaldību vēlēšanās Daugavpilī ir paziņojušas arī jaunizveidotā “Attīstības partija”, “Mūsu partija”, “Latgales partija” un “Par dzimto valodu”, kā arī “Reformu partija” un “Saskaņas centrs”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+