×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
24. septembris, 2014
Drukāt

Daugavpilī notiks Markam Rotko veltīta performance

Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

Trešdien, 24. septembrī, plkst. 20 Daugavpils Marka Rotko centra pagalmā notiks performance “Rotko iedvesmo”, kas veltīta izcilā mākslinieka Marka Rotko 111. dzimšanas dienas svinībām, liecina informācija portālā daugavpils.lv.

Marka Rotko mākslas centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Goldberga stāsta, ka performance “Rotko iedvesmo” ir trīsdaļīgs stāsts par Rotko mākslu un arī par ikvienu no mums. “Tas būs spilgts krāsu un skaņu piedzīvojums, kurā ikviens varēs interaktīvi un radoši izpausties. Projekta producente ir Madara Māra Irbe, video autori – Edgars Rožkalns, Aksels Bruks un Luīze Sprūde, vizuālo efektu autors – Mārtiņš Upītis, mūzikas autors – Atis Arilkevičs, dejotāji – Gabija Bīriņa, Rolands Andersons, Madara Bļasāne un Māra Bļasāne,” stāsta Goldberga.

Goldberga stāsta, ka skaņu un gaismas saspēle Rotko centra pagalmā ilgs līdz pusnaktij un ir veidota cikliski. To varēs izbaudīt, ierodoties jebkurā laikā no plkst. 20 līdz pusnaktij.

Savukārt rīt, 24. septembrī, uz pasākumiem Daugavpilī no Rīgas vedīs “Rotko vilciens”.

Marka Rotko mākslas iedvesmotie autori dzīvo vai visos kontinentos. Džona Tegarta, Kristinas Pjū, Kelija Odvaijera, Viljama A.Siglera, Džūditas Hillas, Krisa Kulsmā, Manuela Knēpkensa, Sergeja Pičūgina u.c. autoru dzeja saplūsmē ar tikpat pasaulīgu mūziku, skaņu un video iedvesmos klātesošos trīs stundu garā ceļojumā no Rīgas un Daugavpili dīzeļvilciena vagonā jeb Marka Rotko mākslas iespaida radītā “Klusuma laboratorijā”. “Rotko vilciena” dzejas balsis būs Tālivaldis Lasmanis, Mārtiņš Meiers, Lūkass Rozītis, Helēna Kalve, Jans Villems van den Boss un Leonīds Lencs, atdzejotājs – Pēteris Dragūns, režisore – Leonarda Ķestere, video mākslinieks – Māris Kalve, oriģinālmūzika un montāža – Uģis Vītiņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+