×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Daugavpilī pieminēs keramiķi Pēteri Martinsonu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Janvāra nogalē Daugavpilī notiks keramiķa Pētera Martinsona piemiņai veltīts pasākumu cikls, LA.lv uzzināja Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā.

Tieši keramiķa 84. dzimšanas dienā, 28. janvārī plkst. 13 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā tiks atklāta izstāde “Pēteris Martinsons. Grafika”, bet plkst. 15 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā atvērs izdevumu “Latgalē dzimušu mākslinieku dzīvesstāsti. Pēteris Martinsons”.

Izstādē “Pēteris Martinsons. Grafika” būs skatāmi Martinsona grafikas zīmējumi, kas tapuši laika posmā no 1980. līdz 2009. gadam. Grafikas tehnikā veiktie kaligrāfiskie zīmējumi bija keramiķa ikdienas un vairāku keramikas izstāžu neatņemama sastāvdaļa. Dažādo formātu zīmējumi reizēm bija kā skices, kas pārtapa ar apbrīnojamu rūpību un pacietību veidotajos keramikas darbos, citreiz – kā atsevišķi, glīti ierāmēti mākslas darbi vai vienkāršas piezīmes, domu lidojums, sajūtu atspoguļojums uz nelielām piezīmju lapiņām vai no teksta brīviem papīra laukumiem.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Latgales Centrālo bibliotēku un būs skatāma bibliotēkas lasītavā līdz 19. februārim.

Keramiķa Martinsona publicētais dzīvesstāsts ir mākslinieka spontāns, reizēm analītisks, pat filozofisks, bet citreiz kuriozs stāstījums par “gadījumiem un nejaušībām” vai likumsakarībām viņa dzīvē. Lai precizētu stāstījumā pieminētos notikumus un personas, intervijas tekstu papildina redaktoru Zanes Melānes un Zandas Zībiņas sagatavotie komentāri, kuru sagatavošanas procesā atklājās vairāki mazāk zināmi fakti, kā arī ilustrācijas un citi materiāli no Martinsona radinieku, draugu un kolēģu privātajiem arhīviem.

Martinsona dzīvesstāsts ir pirmā publikācija sērijā “Latgalē dzimušu mākslinieku dzīvesstāsti”, ko veido Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs. Izdevums tapis ar Latgales reģiona attīstības aģentūra izsludinātās Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “”Latvijas Valsts mežu” atbalstītā Latgales kultūras programma 2014″ atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+