×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. marts, 2015
Drukāt

Daugavpilī pieminēs talantīgo aktieri un režisoru Mihoelsu

Foto: kultura.daugavpils.lvFoto: kultura.daugavpils.lv

No 9. līdz 18. martam Daugavpilī notiks ievērojamā aktiera un režisora Solomona Mihoelsa (1890-1948) piemiņas sarīkojumi, LA.lv uzzināja pilsētas kultūras pārvaldē.

Svētki sāksies ar tautas teātra “Iskateļ” izrādi “Mūsu Mihoelss” 9. martā plkst. 12, bet trešdien, 12. martā, notiks skolēnu skatuves mākslas konkurss “Teātris: harmonija un ritms” jeb Mihoelsa balva.

133. martā Daugavpils teātrī rādīs iestudējumu “Dabaseibys pūddarneica jeb viņa Debešķības Laimesciema poddarbnīca”.

Savukārt tieši Mihoelsa dzimšanas dienā, 16. martā plkst. 11 tiks nolikti ziedi pie režisora piemiņas plāksnes un būs iespēja apmeklēt S. Mihoelsa māju. Tās pašas dienas plkst. 17 notiks Mihoelsa balvas pasniegšanas svinīgais pasākums.

S. Mihoelsa piemiņas sarīkojumus noslēgs Daugavpils teātra izrāde “Valentīna diena” 18. martā plkst. 18.30.

Solomons Mihoelss (Vovsi) piedzima Daugavpilī, studēja jurispridenci Sanktpēterburgā, taaču 1918. gadā pameta studijas, lai pievienotos Aleksa Granovska Ebreju teātra darbnīcai, kas bija mēģinājums Krievijā radīt jidišā balstītu ebreju teātri. 1920. gadā darbnīca pārcēlās uz Maskavu, kur tika nodibināts Maskavas Valsts Ebreju teātris, kurā vispirms par premjeru, bet jau no 1928. gada par direktoru kļuva talantīgais Mihoelss.

20 gadus vēlāk viņu nogalināja Staļina represijās, pasniedzot to kā satiksmes negadījumu.

Pasākumus rīko Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde, Daugavpils Universitāte, Daugavpils teātris, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Tautas teātris “Iskateļ”, 2.speciālā pirmsskolas izglītības iestāde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+