Kultūra
Māksla

Daugavpilī sākas laikmetīgās keramikas festivāls 16

Publicitātes foto

Piektdien, 4. augustā, Daugavpilī ar starptautisku keramikas simpoziju sākas I Latvijas starptautiskā laikmetīgās keramikas festivāla pasākumu programma, LA.lv uzzināja Marka Rotko centrā.

No 14. līdz 18.augustam festivāla ietvaros norisināsies dažādas meistarklases, lekcijas, izstāžu atklāšanas un paraugdemonstrējumi.

I Latvijas starptautiskā laikmetīgās keramikas festivāla pasākumu programmu uzsāk V Starptautiskais keramikas mākslas simpozijs “Ceramic Laboratory”, kas notiek Daugavpilī no 4. līdz 18. augustam. Simpozija laikā vairāki starptautiski mākslinieki veidos septiņus lielformāta keramikas vides objektus, kas simpozija un festivāla kulminācijas brīdī 18. augustā, sākot ar plkst. 22, iemirdzēsies liesmojošās ugunsskulptūrās. Ugunsskulptūru atklāšanu papildinās pazīstamā latviešu marimbas virtuoza Riharda Zaļupes priekšnesumi. Festivālam noslēdzoties, izdedzinātie vides objekti rotās Daugavpils pilsētas ainavu.

I Latvijas starptautiskā laikmetīgās keramikas festivāla ietvaros norisināsies ne tikai simpozijs ar rūpīgi atlasītiem profesionāliem māksliniekiem, bet arī ikvienam keramikas mākslas cienītājam un interesentam būs iespēja piedalīties lekcijās, meistarklasēs, radošajās darbnīcās un citās festivāla programmas aktivitātēs.

LA.lv