×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Daugavpilī sāksies Mākslas dienas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 9. aprīlī, plkst. 16:30 Daugavpils Māla mākslas centrā ar izstādes “Bestiārijs” atvēršanas pasākumu tiek atklātas “Mākslas dienas Daugavpilī 2015”, portālam LA.lv pastāstīja Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes pārstāve Vita Viļevko.

Katru gadu aprīļa un maija mēnesī tiek svinētas “Mākslas dienas”, kad gan topošie, gan jau plašu popularitāti ieguvuši mākslinieki dažādos pasākumos un izteiksmes veidos atklāj mākslas daudzveidību un pieejamību. To šogad ataino arī “Mākslas dienu Daugavpilī 2015” logo – daudzkrāsains koks, kura katrs zars ir kā simbolisks apliecinājums mākslas daudzpusībai un nemitīgai attīstībai.

Daugavpilī Mākslas dienas šoreiz tiek uzsāktas ar izstādes “Bestiārijs” atklāšanu. Kā norāda paši izstādes veidotāji: “Šeit varēs aplūkot vairāk vai mazāk reālistiskas, kā arī mākslinieku fantāzijā radītas mistiskas dzīvās būtnes, kas atveidotas dažādās tehnikās: keramikā, tekstilā, glezniecībā un citās. Lai apmeklētājiem palīdzētu atklāt izstādē esošo noskaņu, atvēršanas pasākumā sagatavoti arī vairāki pārsteigumi. Izstādes atklāšanas dienā ieeja bez maksas.”

Mākslas dienu turpinājumā, līdz pat 12. maijam, Daugavpilī notiks virkne pasākumu – izstādes, atvērto durvju dienas Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā “Saules skola”, dažādu mākslinieku darbnīcās un Tautas lietišķās mākslas studijā “Klūga”, malkas cepļa kurināšana un izņemšana, akcijas, Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslas fakultātes studentu sagatavota teātra izrāde un performances un citas aktivitātes, stāsta Viļevko.

Īpašu programmu Mākslas dienu ietvaros sagatavojis Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, kam 24. aprīlī tiks svinēta divu gadu jubileja. Šajā dienā centrā tiks atklātas sešas jaunas izstādes un tiks piedāvāta īpaša svētku programma. Visu dienu mākslas centrā ieeja būs bez maksas.

“Mākslas dienas Daugavpilī 2015” organizē Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde sadarbībā ar Daugavpils reģiona mākslinieku asociāciju, Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, Daugavpils Māla mākslas centru, Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu “Saules skola”, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, Daugavpils Universitāti, Tautas lietišķās mākslas studiju “Klūga”, Latgales Centrālo bibliotēku un Latviešu kultūras centru. “Mākslas dienu Daugavpilī” logo autore: Daugavpils Universitātes studente Zaiga Pettere.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+