Kultūra
Mūzika

Daugavpilī sāksies pirmais Starptautiskais deju festivāls1

Publicitātes foto

Gatavojoties XXVI Vispārējiem Dziesmu un XVI Deju svētkiem un svinot Latvijas simtgadi, Daugavpilī nedēļas nogalē no 9. līdz 11. februārim norisināsies I Daugavpils Starptautiskais tautu deju festivāls, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Ar šī tautu deju festivāla rīkošanu Daugavpilī tiek uzsākta jauna tradīcija, kuras mērķis ir popularizēt tradicionālo latviešu un cittautu deju. Plānots, ka festivāls norisināsies reizi divos gados, un jau pirmajā festivālā skatītājus priecēs latviešu, krievu, lietuviešu, poļu tautas un flamenko deju kolektīvi no Latvijas un Lietuvas.

Pirmais festivāla koncerts notiks 9. februārī plkst. 18. Tajā dalībnieki izdejos savam pārstāvētajam reģionam un kolektīvam raksturīgākās dejas.

Sestdien, 10. februārī, no plkst. 11 līdz plkst. 15.30 notiks latviešu un poļu tautu deju, kā arī flamenko meistarklases, kurās piedalīsies festivāla dalībnieki. Plkst. 17 festivāla dalībnieki satiksies lielkoncertā, lai skatītājiem parādītu gan kopīgās, gan atšķirīgās dažādu tautu deju iezīmes, bet plkst. 20 etnokompānija “Zeidi” visus aicinās uz kopīgu sadancošanu. Festivāla aktivitātes norisināsies Vienības nama koncertzālē.

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

LA.lv