×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2015
Drukāt

Daugavpilī skanēs tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien Daugavpilī norisināsies V starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”, aģentūru LETA informēja Daugavpils Baltkrievu kultūras centra vadītāja Žanna Romanovska.

Festivālu ievadīs konference Baltkrievu kultūras centrā. Turpinājumā, plkst.16, Kultūras pils foajē tiks atklāts gadatirgus, kurā amatnieki reklamēs savus izstrādājumus, bet Braslavas meistares sarīkos meistarklasi, kurā tiks izgatavota zīdaiņa lelle – talismans. Pasākuma gaitā darbosies arī labdarības grāmatu akcija-apmaiņa, tādēļ, dodoties uz gadatirgu, iedzīvotāji aicināti ņemt līdzi kādu baltkrievu autoru grāmatu vai arī grāmatu baltkrievu valodā. Grāmatu ziedotāji saņems festivāla īpašo suvenīru – “laimes pogu”.

Plkst. 17.30 Kultūras pils foajē tiks atklāta Jeļenas Ivancovas fotogrāfiju izstāde “Baltkrievu gadatirgus mirkļi”, kurā būs aplūkojami fotomirkļi no visiem iepriekšējiem festivāliem. Savukārt plkst.18 Kultūras pilī izskanēs V starptautiskā tautas kultūras festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” noslēguma koncerts, kurā uzstāsies Daugavpils baltkrievu kolektīvi – teātra studija “Paulinka”, tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka”, deju ansamblis “Ļanok”, vokāli instrumentālais ansamblis “Praļeski”, senioru ansamblis “Spadčina” un akordeonistu ansamblis “Kvitņejuči maj”. Ieeja uz pasākumu – par brīvu.

Turpinot tradīciju, festivālu arī šogad apmeklēs viesi un draugi – baltkrievu ansambļi no Jēkabpils, Līvāniem, Rēzeknes, Preiļiem un Dagdas, Visaginas (Lietuva), Narvas (Igaunija), Belostokas (Polija), Polockas, Smorgoņas, Braslavas un Mijoriem (Baltkrievija).

Festivāla tēma katru gadu mainās, šogad tā ir kristības, kas ģimenes rituālo svētku ciklā seko pēc saderināšanās un kāzām. Festivālu organizē Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs sadarbībā ar kultūrizglītības biedrību “Uzdim”. Šogad tas ir veltīts Daugavpils 740 gadu jubilejai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+