Mobilā versija
+4.2°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
10. marts, 2015
Drukāt

Daugavpilī uzvesta Rainim un Aspazijai veltīta izrāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Daugavpils novada Kultūras centra teātra trupa “Trešais variants” 25. martā plkst. 18.30 aicina uz Valda Rūmnieka un Andreja Miglas lugas “Ērkšķu krekls, zvaigznes ceļš” pirmizrādi, LA.lv uzzināja Kultūras centrā.

Šis – viens no retajiem mūsdienās tapušajiem dramaturģijas darbiem par izcilajiem dzejniekiem Raini un Aspaziju – veltīts abu 150. jubilejas gadam. Iestudējuma režisore Inta Uškāne.

1988. gadā uzrakstītā luga vēsta par 26 dienām, ko Rainis, toreiz vēl advokāts Jānis Pliekšāns, pavadīja ieslodzījumā Panevēžas cietumā. Tieši tajā laikā viņš tulkoja Johana Volfganga fon Gētes filozofisko traģēdiju “Fausts”. Pliekšānu nomāca ne tikai nebrīves radītās fiziskās un dvēseliskās ciešanas un radošās mokas, meklējot latviešu valodā Gētes diženajam darbam atbilstošu izteiksmi, bet arī sarežģītās attiecības ģimenē un ar kādreizējiem draugiem un domubiedriem.

Izrādē darbojas Jānis Pliekšāns – Edgars Davidčuks, Aspazija – Aija Škapare, Prokurors – Artūrs Fedotovs, Prokurora palīgs – Andris Ivanovs, Dora – Regīna Kokina, Mefistofelis – Aldonis Utināns, Voitekuns – Māris Leikums.

Scenogrāfe un tērpu māksliniece ir Olga Gžibovska, mūzikas konsultants – Artūrs Uškāns, izrādes tapšanā piedalījās arī Māris Čačka, Andrejs Proščenko, Guntars Jukšs, Ilmārs Joņevs – Ivanovs, Anita Auzāne un Viktorija Kozlovska, kura sarūpējusi izrādei senus rekvizītus no savu senču pūra lādes.

28. martā “Trešais variants” ar šo izrādi dosies uz Jūrmalas teātri, kur piedalīsies “Raiņa un Aspazijas dienās”.

Pirmizrādē ieeja brīva.

Pievienot komentāru

Apbalvotas skaistākās pērnā gada grāmatasJau 24. reizi izvērtēts grāmatu vizuālais ietērps un sumināti laureāti, un šovakar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē pasniegtas grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2016" balvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+