×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
4. jūnijs, 2017
Drukāt

Daugavpilī varu dalīs trīs partijas; līderos Lāčplēsis un Elksniņš (2)

Jānis Lāčplēsis. Foto - Zigmāris RumkaJānis Lāčplēsis. Foto - Zigmāris Rumka

Latgales partijas līdzpriekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis

Daugavpils domē ir iekļuvušas tikai trīs partijas, bet valdošās koalīcijas izveidošanai būs nepieciešama vismaz divu no tām vienošanās.

Kā liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie provizoriskie vēlēšanu rezultāti, Daugavpilī pašvaldību vēlēšanās ar minimālu pārsvaru tomēr uzvarējusi valdošā “Latgales partija”, kas ieguva par 113 balsīm vairāk nekā partija “Saskaņa”.

Rezultāti liecina, ka par “Latgales partiju”, kuras saraksta līderis ir pašreizējais pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis, savas balsis Daugavpilī atdeva 28,57% iedzīvotāju, savukārt par “Saskaņu”, kuras saraksta līderis ir Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš, nobalsoja 28,16% vēlētāju.

Savukārt par Riharda Eigima pārstāvēto “Mūsu partiju” vēlēšanās nobalsojuši 19,34% vēlētāju.

“Latgales partija” domē būs ieguvusi sešus mandātus. Lielāko balsu skaitu ieguva pašreizējais pašvaldības vadītājs Lāčplēsis, kurš saņēma 13 718 balsu, saņemot 5912 plusus, kā arī 93 svītrojumus. “Saskaņai” Daugavpils domē būs piecas deputāta vietas. Partijas līderis Elksniņš vēlēšanās ieguva 13 050 balsu, 5396 plusus, kā arī 132 svītrojumus.

Tikmēr “Mūsu partijai” domē būs četras deputāta vietas. Partijas līderis vēlēšanās ieguva 9025 balsis, 3891 plusu, kā arī 213 svītrojumus.

Pārējās partijas nav pārvarējušas 5% barjeru. Daugavpils domē ir 15 deputātu vietas.

Otrajā lielākajā Latvijas pilsētā no 58 483 balsstiesīgajiem nobalsoja 27 679 jeb 47,33% vēlētāju.

Savukārt vēlētāju aptaujas, ko veica nacionālā informācijas aģentūra LETA, Latvijas Televīzija un Rīgas Stradiņa universitāte, bet metodoloģisko atbalstu aptaujas veikšanā sniedza tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS, dati liecināja, ka pie varas esošo “Latgales partiju” atbalstīja 29,88% vēlētāju, “Mūsu partiju” – 27,29%, “Saskaņu” – 23,76%, bet citas partijas nav pārvarējušas 5% barjeru.

2013.gada vēlēšanās domes vadītāja Jāņa Lāčplēša “Latgales partija” ieguva 22,79% vēlētāju atbalstu, kas partijai nodrošināja četrus mandātus domē. Savukārt nedaudz vairāk balsu – 23,02% – guva “Saskaņas centrs”, kas arī partijai nodrošināja četrus mandātus.

https://infogr.am/velesanu_rezultati_daugavpili

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai ES un NATO Valsts Latvijas likumos nav noteikts ka velesanas piedalities nedrikst kremla cekistu teroristi un vinu atbalstitaji no “partijas” Vienota Launuma imperija & GKR & Bela Russ ?

    • gejropas savienības likumos rakstīts ka vietējo pašvaldību vēlēšanās piedalās to teritorijā dzīvojošie gejropas savienības pilsoņi…
      nato vispār nav nekāda sakara ar gejropas vēlēšanām, tā ir militāra organizācija, kura apvieno vairākas valstis, tajā skaitā arī no gejropas, bet tāpat gejropā ir ļoti daudz valstu, kuras nav iestājušās tajā militārajā apvienībā, kuru nez kāpēc komandē militāristi no citiem kontinentiem…

Draugiem Facebook Twitter Google+