Kultūra
Māksla

Daugavpilī viesosies lelles no septiņām valstīm0

Publicitātes foto

No 15. līdz 17. jūnijam Daugavpilī notiks I Starptautiskais leļļu festivāls, ko rīko Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs sadarbībā ar Autorleļļu un rotaļlietu meistaru Baltijas Ģildi, informē rīkotāji.

Festivālā piedalīsies 25 rotaļlietu un autorleļļu mākslinieki no septiņām valstīm (Latvijas, Baltkrievijas, Somijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Vācijas).

Festivāla laikā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā būs skatāmas divas unikālas autorleļļu izstādes: privātkolekciju izstāžu zālē tiks atklāta leļļu dāvinājuma izstāde, kas sniegs ieskatu dāsnajā leļļu dāvinājumā, ko muzejs šogad saņēma no vairākiem starptautiski atzītiem leļļu meistariem.

Savukārt izstāžu zālē darbosies unikāla festivāla dalībnieku atvesto leļļu ekspresizstāde, kas būs skatāma tikai trīs dienas, no 15. līdz 17. jūnijam. Šādas lelles nebūt nav tikai mazu meiteņu aizraušanās. Izstādēs būs ko redzēt gan lielām, gan mazām meitenēm, un kāds pasaku personāžs liksies uzmanības vērts arī maziem puišeļiem vai pat pieaugušiem vīriešiem. Ikviens izstādes apmeklētājs varēs nobalsot par interesantāko lelli, kuras autors festivāla noslēgumā saņems skatītāju simpātijas balvu.

Divu dienu garumā, 16.un 17.jūnijā, muzejā varēs vērot unikālu meistaršovu: leļļu māksliniece no Baltkrievijas Gaļina Dmitruka apmeklētāju acu priekšā veidos skulptūru, kuras tapšanas procesu varēs vērot no pirmā līdz pēdējam posmam, sākot ar metāla karkasa izveidi un beidzot ar māla virsslāņa uzklāšanu, pauda Daugavpils domes pārstāve Lolita Kozlovska.

Muzeja pagalmā darbosies radošās darbnīcas un meistarklases, kurā bērniem būs iespēja uzfilcēt kaķēnu, izveidot pašiem savu lelli un iestudēt leļļu teātra izrādi, būs arī iespēja apgleznot seju, notiks koncerti un bērnus izklaidēs animatori.

Dalība visās festivāla aktivitātēs, izstāžu un ekspozīciju apskate – bez maksas.

LA.lv