Daugavpilieši izslēdz čempionus
 0

Latvijas futbola kausa izcīņas pusfinālā iekļuva Daugavpils “Daugava”, FK “Liepāja”, FK “Jelgava” un Rīgas “Skonto”.

FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Daugavpilieši ceturtdaļfinālā no tālākās cīņas izslēdza pašreizējo kausa glabātāju un Latvijas čempionvienību FK “Ventspils”, savā laukumā svinot uzvaru ar 2:1. Mājinieki ar jauno galveno treneri Viktoru Demidovu no Krievijas bija izvēlējušies spēlēt no aizsardzības, un ar šādu taktiku liels ieguvums bija jau mača sākumā Džemala Džaliašvili gūtie vārti. Ventspilniekiem bija vairākas labas iespējas, taču pārspēt bijušo komandas biedru vārtsargu Aleksandru Vlasovu izdevās vien kompensācijas laikā, kad precīzs bija Kaspars Dubra. Pirms tam uzvaras vārtus “Daugavai” guva Ēriks Kokins.

FK “Liepāja” savus skatītājus iepriecināja ar 2:1 pret FC “Jūrmala”. Pirmajā puslaikā abas komandas apmainījās vārtu guvumiem – liepājniekus vadībā izvirzīja Toms Mežs, izlīdzinājumu panāca Lukass Trekariči. Otrajā puslaikā, palicis nepiesegts soda laukumā, savu iespēju izmantoja Keisuke Hošino.

Rīgas “Skonto” pirms ceturtdaļfināla spēles saņēma nepatīkamas ziņas no UEFA – parādu dēļ komandai šovasar aizliegts piedalīties Eiropas līgas kvalifikācijas sacensībās. Tas nozīmē, ka gar degunu aizies gan vismaz 100 līdz 150 tūkstoši eiro, gan papildu iespēja starptautiskajā arēnā parādīt savu “preci”. Sliktie jaunumi netraucēja iekļūt kausa izcīņas pusfinālā – 2:1 pret Rīgas “Daugavu”. Gandrīz tāpat kā pirms nedēļas virslīgas mačā pret Jūrmalas “Spartaku” skontieši pirmajā puslaikā nonāca iedzinējos, jo jau trešajā minūtē precīzs bija Vitālijs Ziļs, bet otrajā atspēlējās un uzvarēja. Vārtus guva Iraklijs Klimiašvili un Ruslans Mingazovs, kuri pret “Spartaku” dažādu iemeslu dēļ nespēlēja.

Kausa izcīņas ceturtdaļfinālā virslīgu nepārstāvēja vienīgi FB “Gulbene”. Izloze bija gana pateicīga, lai turpinātu cīņu, jo pretī nāca FK “Jelgava”. Pirmajā puslaikā gulbenieši noturējās, bet otrajā Vladislavs Kozlovs un Georgijs Diaknišvili nokārtoja jelgavniekiem uzvaru ar 2:0.

Pusfināla pārus noteiks izlozē, spēles paredzētas 23. aprīlī, fināls – 21. maijā.

Tikmēr “Metta/Latvijas Universitāte” Latvijas čempionāta spēlē uzņēma virslīgas debitantus BFC “Daugavpils” futbolistus, kas sezonu uzsākuši “nepieklājīgi” pārliecinoši, divās spēlēs iegūstot četrus punktus. Iespējams, tieši šīs komandas cīnīsies par palikšanu virslīgā, tādēļ spēle bija ļoti emocionāla. Galvenais tiesnesis Vitālijs Spas­joņņikovs otro nedēļu pēc kārtas noraidīja galveno treneri – “Skonto” diriģenta Tamaza Pertijas pēdās sekoja studentu vadītājs Andris Riherts, jo nebija mierā ar soģa lēmumiem jau mača ieskaņā. Spasjoņņikovs uz mājinieku vārtiem piešķīra 11 m soda sitienu, ko veica Riotaro Nakano un atvairīja Oskars Darģis, bet pēc brīža līdzīgā situācijā pretējā laukuma galā pažēloja daugavpiliešus. Svarīgākais gan ir rezultāts, un tas pirmo reizi šosezon bija labvēlīgs universitātes komandai – 1:0. Savus pirmos vārtus virslīgā otrā puslaika sākumā guva 18 gadus vecais Intars Stuglis.

LATVIJAS KAUSA IZCĪŅA, CETURTDAĻFINĀLS

* Daugavpils “Daugava” – FK “Ventspils” 2:1 (1:0), Jeliašvili (11.), Kokins (80.); Dubra (90+2.).

* FK “Liepāja” – FC “Jūrmala” 2:1 (1:1), Mežs (28.), Hošino (80.); Trekariči (31.).

* Rīgas “Daugava” – “Skonto” 1:2 (1:0), Ziļs (4.); Klimiašvili (47.), Mingazovs (66.).

* FB “Gulbene” – FK “Jelgava” 0:2 (0:0), Kozlovs (46.), Diaknišvili (74.).