Denisa Vasiļjeva treneris ir slavenais šveicietis Štefans Lambjēls, kurš savā profilā Facebook pēc EČ publicējis šo fotogrāfiju.

Daugavpilietim aplaudē Čehijā 3

Deniss Vasiļjevs (attēlā) Čehijas pilsētā Ostravā izcīnīja septīto vietu Eiropas čempionātā daiļslidošanā. 17 gadus vecais daugavpilietis skatītāju aplausus izpelnījās jau par savu īso programmu, ko tiesneši novērtēja ar 79,87 punktiem, bet izvēles programmā, ovāciju pavadīts, tiem pievienoja vēl 155,33 punktus, summā sasniedzot 235,20, kas ir Latvijas rekords. Par Eiropas čempionu piekto reizi pēc kārtas kļuva spānis Havjērs Fernandess (294,84), sudraba un bronzas medaļas ieguva Krievijas daiļslidotāji Maksims Kovtuns (266,80) un Mihails Koļada (250,18). Vasiļjevs dzimis, uzaudzis un par daiļslidotāju kļuvis Daugavpilī, bet tagad viņa treneris ir slavenais Stefans Lambjēls. Pērnajā Eiropas čempionātā puisis ieņēma 12. vietu, taču izcīnīja sudraba medaļu jauniešu ziemas olimpiskajās spēlēs.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55

Pārējiem trim Latvijas daiļslidotājiem Ostravā neveicās. Angelina Kučvaļska izvēles slidojumā tikai minimāli pakāpās pēc abiem kritieniem īsajā programmā un ierindojās 19. vietā (139,63). Dubultuzvara krievietēm Jev­geņijai Medvedevai (229,71) un Annai Pogorilajai (211,39), bronza itālietei Karolīnai Kostnerei (210,52). Iepriekšējā Eiropas čempionātā Kučvaļska ar 176,99 punktiem izcīnīja ceturto vietu. Dejās uz ledus rīdzinieki Olga Jakušina un Andrejs Ņevskis ar īsajā programmā nopelnītajiem 49,14 punktiem ierindojās 23. vietā bez tiesībām slidot arī izvēles dejas. Pēc tām goda pjedestālā uzkāpa Gabriela Papadaki un Gijoms Sizerons no Francijas (189,67), itāļi Anna Kapelīni un Luka Lanote (186,64) un krievi Jekaterina Bobrova un Dmitrijs Solovjovs (186,56). Pāru slidojumos – Jevgeņija Tarasova un Vladimirs Morozovs no Krievijas (227,58), Aļona Savčenko un Bruno Maso no Vācijas (222,35) un Vanesa Džeimsa un Morgans Siprē no Francijas (220,02).