×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
15. februāris, 2017
Drukāt

Tēvam šoks: ģimene stāsta par Artjomu, ko apsūdz karošanā Austrumukrainā (15)

Apsūdzētais daugavpilietis Artjoms Skripņiks pirms Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas sēdes, kurā sāks skatīt pret viņu ierosināto krimināllietu par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Austrumukrainā. Foto - LETAApsūdzētais daugavpilietis Artjoms Skripņiks pirms Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas sēdes, kurā sāks skatīt pret viņu ierosināto krimināllietu par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Austrumukrainā. Foto - LETA

Šodien Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā turpina skatīt kriminālprocesu pret daugavpilieti Artjomu Skripņiku par pretiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Ukrainā, kā arī viņam inkriminēta dalība organizācijā, kura veikusi sevišķi smagus noziegumus pret cilvēci.

Šodien tiek nopratināti liecinieki.

Prokurore pirms sēdes LA norādīja, ka Skripņiks Donbasā uzturējies pusotru gadu. Prokuratūra apsūdzību uztur un norāda, ka pēc Krimas notikumiem un Luhanskas un Doņeckas “tautas republiku” izveides, cilvēkiem bija jābūt skaidram, ka tās vēršas pret Ukrainas valstiskumu.

Prokuratūra uzskata, ka Skripņiks zinājis, uz kurieni dodas un ka “tautas republika” vēršas pret Ukrainas valstiskumu, un tā bijusi apzināta iesaistīšanās.

“Tas ir kā pēc analoģijas ar Sīriju, ka ir cilvēki, kas pat neaizbraucot no valsts pauž atbalstu Islāma valstij, tur sabiedrībai ir skaidrāks, jo esam koalīcijā pret “Daesh”. Ar Ukrainu ir grūtāk, jo ir cilvēki, kas nostājas vienā vai otrā pusē. Krievijai nav nekādu tiesību graut Ukrainas teritoriālo vienotību un valstiskumu, un to cilvēkiem vajadzētu saprast,” sacīja apsūdzības uzturētāja.

A. Skripņiks savu vainu sev inkriminētajos noziegumos neatzīst, aģentūrai LETA sacīja viņa aizstāve Imma Jansone.

Šodien tiesā liecības sniedza A. Skripņika tēvs Oļegs un brālis Ņikita.

Ņikita brāli saticis 2012. gadā Maskavā. Tobrīd viņš dzīvojis Maskavā kopā ar kādu sievieti. Viņa tiesai sniegtais raksturojums brālim bija tiešs: “Cilvēks, kas var melot, apmelot savu ģimeni, ja nepieciešams nopelnīt, zaga arī no draugiem.”

Tēvs Oļegs Skripņiks stāstīja, ka dēls aizgājis no ģimenes, un tikai sociālajos tīklos viņš pamanījis Artjomu, kurš publicētajās fotogrāfijās bijis kopā ar “atsaldētajiem”, kuriem rokās bijuši ieroči. Kad viņš dēlu uzrunājis, viņš “odnoklassņikos” tēvu bloķējis.

Oļegs stāstīja, ka viņu ģimenei ir radi gan Ukrainā, gan Krievijā. Viņš domājis, ka dēls bijis pie radiem, un nav sapratis, ar ko viņš patiesībā nodarbojies. Tēvs pauda sašutumu, ka Artjoms iesaistījies kaut kādā karadarbībā seperātistu pusē.

Tiesā ģimenes locekļus iztaujāja arī par to, vai Artjoms ir piedalījies kādās militārās nometnēs.

Pērnā gada aprīlī, atsaucoties uz advokāti Immu Jansoni, portāls “lsm.lv” rakstīja, ka A. Skripņiks 2014. gadā devies uz tā saucamo Luhanskas “tautas republiku”, kur it kā nodarbojies ar humānās palīdzības dalīšanu vietējiem iedzīvotājiem. Drēbes un citas lietas viņš savācis Maskavā. Jāpiebilst, ka bieži izteiktas aizdomas – zem “humānās palīdzības”, kas nāk no Krievijas, – patiesībā slēpjas pavisam cita veida palīdzība Donbasa kaujiniekiem. Austrumukrainā Skripņiks ievainots galvā.

Pēc advokātes stāstītā, esot liela brūce galvaskausā, paralizēta ķermeņa kreisā puse, kā arī atmiņas traucējumi. “Viņš, piemēram, neatceras, kurā datumā ticis aizturēts Latvijā,” norādījusi advokāte. Taču Skripņiks atceras, ka slimnīcā Luhanskā operēts un pēc tam devies uz Krieviju.

Vērsies Latvijas konsulātā Pleskavā, bet neesot izdevies nokārtot atgriešanos Latvijā. Pēcāk, pēc advokātes stāstītā, puisis ar auto nokļuvis līdz Latvijas robežai un mēģinājis to šķērsot kājām, līdz ticis aizturēts.

Latvijā Drošības policija pret A. Skripņiku ierosināja kriminālprocesu, bet Rīgas tiesu apgabala prokuratūra pērn 10. jūnijā uzrādīja viņam apsūdzību.

Par prettiesisku dalību bruņotā konfliktā ārpus valsts, kas vērsts pret valsts teritoriālo vai politisko neatkarību vai citādi ir pretrunā Latvijai saistošām tiesībām un neievērojat starptautisko līgumus, Krimināllikuma 77.1 pants paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Savukārt Krimināllikuma 89.1 pants par piedalīšanos noziedzīgā organizācijā, kuras sastāvā ir vismaz piecas personas, nolūkā izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret cilvēci vai mieru, kara noziegumus, īstenot genocīdu vai izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti – soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Я выражаю решительный и категорический протест модераторам сайта за проведение открытой политической цензуры!!! Редакция портала открыто поддерживает только одну точку зрения и допускает прямые оскорбления тех, кто с этим не согласен. Вы нарушаете конституцию своей же страны! Любая цензура запрещена!

 2. Latviski jāraksta: Arķoms.

 3. Kas apmaksā šī pusparalizētā terorista invaliditātes pensiju? Ar likumu jānosaka, ka teroristiem nepienākas ne pensija, ne pabalsti. Lai dodas atpakaļ uz Krieviju un lai viņu uztur Krievija!

  • Сам хуйло! Пусть сначала суд докажет его вину, если сможет! А то все обвинения притянуты за уши.

 4. Patīk šie Krievijas patrioti, kad sūdi smeļas mutē tad rāpodams lien atpakaļ uz Latviju.

 5. Idiotiem – rašistiem pamācošs stāsts. Krievu pasaules mēslotāji.

 6. Tādi salašņu simti piedalījās lielas lidostas sagraušanā
  ā , kurā līdz pēdējam cīnījās ukraiņi, pēc uguns pārtraukšanas notika briesmīga ukraiņu ielekšana Debaļcevas dzelzceļa mezgla rajonā. Šādi slepkavnieki,m nelkieši uz mūžu jāsapūdē cietumā!

 7. Izdot Ukrainai, lai tur šito bidlo nožmiedz līdz galam. Citādi šis pusparalizētais būs vēl latviešiem tagad jāuztur. Un tam viņa biedram no pēdējā foto, arī kāda krītoša lāsteka varētu caururbt tās stulbās smadzenes, mēsls tāds.

 8. Urla…. Tādus NEVAJAG laist mūsu zemē…..Notiesāt un pēc viņu terminiem – nahren no LV!

 9. Krievijas patriots, gatavs kājām atgriezties Latvijā. 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+