Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
5. maijs, 2014
Drukāt

Daugavpilij nepiešķir papildu 4,3 miljonus tramvaju iegādei

Foto-LETAFoto-LETA

Tramvajs Daugavpilī.

Daugavpilij nepiešķirs papildu prasītos 4,269 miljonus eiro tramvaju iegādei un infrastruktūras attīstībai pilsētā, aģentūrai BNS pavēstīja Satiksme ministrijā (SM).

“Daugavpils pilsētas dome vēstulē premjerei Laimdotai Straujumai bija lūgusi atbalstīt papildus investīciju 4,269 miljonu eiro apmērā piešķiršanu Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) projekta “Daugavpils pilsētas tramvaju transporta infrastruktūras renovācija” īstenošanai – papildus divu tramvaju vagonu iegādei un deviņu sliežu ceļu krustojumu vietu renovācijai. Saskaņā ar Ministru prezidentes rezolūciju Satiksmes ministrija un Finanšu ministrija ir izvērtējušas šo Daugavpils domes lūgumu, un, ievērojot apsvērumus par valsts budžeta un Eiropas Savienības fondu projektu līdzfinansēšanas ierobežotajām iespējām, kā arī jau līdz šim uzņemto valsts budžeta virssaistību apmēru Eiropas Savienības fondu 2007.-2013.gada plānošanas perioda programmu ietvaros, Daugavpils pilsētas domes lūgtie papildus finanšu līdzekļi no Eiropas Savienības fondu vai valsts budžeta virssaistību resursiem netika rasti,” informēja SM pārstāvji.

Ministrijā aicināja Daugavpils pilsētas domi izvērtēt iespēju plānotās papildus darbības Daugavpils tramvaju transporta infrastruktūras attīstībai īstenot Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2014.-2020.gada plānošanās perioda atbalsta pasākumu ietvaros.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Daugavpils pašvaldības uzņēmums “Daugavpils satiksme” lūdza papildu finansējumu tramvaju iegādei un infrastruktūras attīstībai. Patlaban tramvaju iegādei atvēlēti 6,5 miljoni eiro, tostarp ERAF līdzfinansējums. Kompānija patlaban vērtē konkursā par tramvaju piegādi iesniegtos piedāvājumus.

Daugavpils “Tramvaju uzņēmums” (tagad “Daugavpils satiksme”) ir dibināts 1946.gadā. Pašlaik Daugavpilī ir trīs tramvaju maršruti ar kopējo līniju garumu vairāk nekā 20 kilometru.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+