×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Daugavpils 4. maiju sagaidīs ar skolu jaunatnes kolektīvu sadziedāšanos un filmu “Pelikāns tuksnesī”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svinībās, 4. maijā, Daugavpilī būs iespēja redzēt filmu par Latgali, piedalīties skolēnu sadziedāšanās pasākumā un apmeklēt koncertu “Baltā dziesma Latvijai”, portāls LA.lv uzzināja Daugavpils domē.

Plkst. 14 Daugavpils kinoteātrī “Renesanse” tiks demonstrēta Viestura Kairiša dokumentālā filma “Pelikāns tuksnesī”. Kā norāda filmas veidotāji: “Tas ir vēstījums par valsti valstī, Latgali, kas iezīmē Eiropas Savienības tālāko austrumu robežu.”

Svinību turpinājumā, plkst. 16, Vienības laukumā uz koncertu “Manā sirdī” aicina Daugavpils skolu dziedātāji un dejotāji. Kori, vokālie ansambļi, folkloras kopas un deju kolektīvi aicinās iepazīties ar XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāru. Šī gada svētku sauklis ir “Pats skani, līdzi skani”, līdz ar to mazie un lielie svētku dalībnieki aicina visus izdziedāt dziesmas kopā.

Savukārt plkst. 17.30 Vienības laukumā notiks Profesionālā pūšamo instrumentu orķestra “Daugava” un solistes Irēnas Ancānes koncerts “Baltā dziesma Latvijai”, kurā izskanēs latviešu komponistu mūzika, tostarp dziesmas: “Kūko, kūko dzeguzīte”, “Viss nāk un aiziet tālumā”, “Vecās likteņdzirnas”, Oskara Stroka tango “No manis neaizej” un daudzas citas tautā iemīlētas melodijas.

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 25. gadadienu, no 29.04. līdz 18.05. Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā ir apskatāma svētkiem veltīta izstāde “Daugavpils + 25”. Tajā varēs ielūkoties muzeja krājuma fotogrāfijās, kas vēsta par Daugavpils nozīmīgākajiem un interesantākajiem notikumiem pēc valsts neatkarības atjaunošanas 25 gadu garumā: no 1990. līdz 2015. gadam.

Izstādes darbības laikā tiek rīkota arī akcija “Daugavpils + 25”, kuras laikā visi muzeja apmeklētāji tiek aicināti atspoguļot Daugavpils pilsētas nākotnes vīziju zīmējumos vai esejās. Akcijas moto “Mana Daugavpils pēc 25 gadiem”. Visi apmeklētāju darbi tiks saglabāti muzeja krājumā nākamajām paaudzēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+