Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
3. jūlijs, 2015
Drukāt

Daugavpils cietoksnī pirmo reizi notiks vērienīgs Kara vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 11. Jūlijā, Daugavpils cietoksnī atkal būs šāvieni un pulvera smaka – tiks rīkots pirmais Kara vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls, kas būs veltīts Daugavpils (Dinaburgas) cietokšņa ugunskristību 203. gadadienai, informē pasākuma rīkotāji.

1812. gada jūlija sākumā nepabeigtā cietokšņa garnizons drošsirdīgi atvairīja Franču Lielās armijas vairākus uzbrukumus.

Festivālā piedalīsies viens kara vēstures klubs no Rīgas, divi klubi no Lietuvas un viens klubs no Krievijas. Visu dienu būs iespēja fotografēties ar festivāla varonīgajiem dalībniekiem, kas būs ģērbti vēsturiskajos formas tērpos, pavizināties ar zirgiem, nolūkot sev tīkamu mantu krāmu un amatnieku tirdziņā, izbaudīt garšīgu kafiju, pankūkas un saldējumu. Arī bērni varēs interesanti pavadīt laiku, jo būs sporta atrakcijas, leļļu teātris un face-art (zīmējumi uz sejas). Ieeja bezmaksas.

PASĀKUMA PROGRAMMA:
10:00 – Cietokšņa vēsturiskā karoga pacelšana. Tirdziņš 19. gs. stilā, bērnu atrakcijas, vēsturisko spēkratu izstāde – Nikolaja ielā, pie Nikolaja vārtiem
10:00 – Cietoksnī uzņemtās hronikas un mākslas filmu fragmentu demonstrējumi – 8. bastiona kreisā flanga kazemātā
12:00 – Pusdienlaika šāviens. Kara vēstures klubu parāde, kara stājas demonstrējumi – pie Nikolaja vārtiem
14:00 – Kara vēstures rekonstrukcija “Uzbrukums cietokšņa vārtiem” – uz vaļņa pie Nikolaja vārtiem
19:00 – Jauno mūziķu koncerts – 8. bastiona kreisā flanga kazemātā

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+