×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

Daugavpils cietoksnis piedāvā iejusties 19. gadsimta modesdāmas ādā

Foto: Daugavpils.lvFoto: Daugavpils.lv

Šonedēļ Daugavpils cietoksnī, bijušajās Nikolaja vārtu apsardzes telpās, durvis vēris modes salons “Atmiņu lāde”, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Idejas autore ir daugavpiliete Irēna Voitāne, kura iedvesmas pilna atgriezās mājās no Lielbritānijas, kur dzīvoja un strādāja pēdējos piecus gadus.

Irēna stāsta, ka biznesa pirmsākumi ir meklējami vēl laikā, kas viņa dzīvoja ārzemēs – tur augstu vērtē dažādus senas lietas, tāpēc viņas kopā ar draudzeni un rokdarbnieci Rasmu sākušas aktīvi darboties. Kad abas uzzināja par Daugavpils cietokšņa objektu restaurāciju, nolēma atgriezties mājās, lai dotu savu pienesumu tā dinamiskajā attīstībā.

Draudzenes nodibināja sabiedrisko organizāciju, uzrakstīja projektu, piedāvāja to izskatīšanai Pilsētas domes deputātiem un ieguva atbalstu, biedrība saņēma finansējumu no Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda. Tagad apmeklējot Daugavpils cietoksni daiļā dzimuma pārstāvēm ir iespēja iejusties 19. gadsimta dāmu lomā.

Salos piedāvā stilizētu senlaicīgu apģērbu – daudzus autentiskus 19. gadsimta aksesuārus entuziastes iegādājās antikvariātos un izsolēs. Kaut arī salons ir domāts sievietēm, to novērtē arī vīrieši un bērni.

Šobrīd Daugavpils cietoksnis ir atzīts par vienu no populārākajiem tūrisma objektiem, norāda pilsētas sabiedrisko attiecību daļā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+