×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
28. maijs, 2017
Drukāt

Daugavpils dome kā magnēts. “Latvijas Avīze” vērtē mēra kandidātus (1)

1. Ko bīda partijas?

1no10
Foto - visitdaugavpils.lvFoto - visitdaugavpils.lv

Ja reiz esi vadījis Daugavpils domi, tad šis amats pēc tam velk atpakaļ kā magnēts. Kā gan citādi lai izskaidro, ka šā gada pašvaldību vēlēšanās par Latvijas otrās lielākās pilsētas mēra krēslu cīnīsies gan pašreizējais pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis, gan trīs viņa priekšteči – Rita Strode, Žanna Kulakova un Rihards Eigims.

Vairākums no viņiem pārstāv reģionālās partijas, turklāt savā politiskajā pagātnē sarakstus mainījuši kā zeķes. Iespējams, tādēļ tā sauktās lielās partijas šoreiz galvgalī izvirzījuši kandidātus, kuri iepriekš nav bijuši saistīti ar pašvaldībām. Piemēram, “Saskaņa” uz Daugavpili bīda vienu saviem aktīvākajiem parlamenta deputātiem – Andreju Elksniņu.

Savukārt koalīcijas partijas izvēlējušās kandidātus vispār bez jebkādas politiskās pieredzes. ZZS saraksta priekšgalā atrodas Daugavpils Universitātes (DU) rektors Arvīds Barševskis, bet “Vienotība” uzticējusies mazpazīstamam jaunietim – dizaineram Mārim Strautmalim. Mūsdienās gan jauniem kandidātiem atpazīstamību iekarot nav grūti – kā to uzskatāmi pierādīja “No sirds Latvijai” saraksta kandidāte Svetlana Lonska (internetā – SvetkaKandidat), kura ar pikantu priekšvēlēšanu klipu vismaz virtuālajā vidē kļuvusi plaši pazīstama.

Taču “LA” vērtējumam piedāvājam deviņus kandidātus, kuru izredzes nokļūt pašvaldības vadībā ir lielākas (kopumā Daugavpilī pašvaldību vēlēšanās kandidē 13 saraksti). Viņus vērtē Daugavpils Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes prodekāns Dmitrijs Oļehnovičs un Daugavpils Latviešu biedrības vadītāja Genovefa Barkovska.

 1. Ko bīda partijas?
 2. Andrejs Elksniņš
 3. Rita Strode
 4. Arvīds Barševskis
 5. Žanna Kulakova
 6. Jānis Lāčplēsis
 7. Rihards Eigims
 8. Aleksandrs Mirskis
 9. Māris Strautmalis
 10. Jurijs Zaicevs

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. NU, jā! Prātiņ, nāc mājā! Barševskim, kurš jau 10 gadus ir rektors un vismaz 5 gadus Latvijas Rektoru padomes priekšēdētājs, kurš praktiski katru nedēļu diskutē un strīdas ar Saeimas deputātiem, nebūs politiskās pieredzes. Viņš vismaz 10 reizes sakarīgāks par to tarkšķētāju Elksniņu.

Draugiem Facebook Twitter Google+