Latvijā
Novados

Daugavpils forštatē par diviem miljoniem eiro siltinās bērnudārzus 0

Īstenojot Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstītus projektus, Daugavpilī tiks nosiltināta 3. un 5.pirmsskolas izglītības iestādes, informēja Daugavpils pilsētas pašvaldībā.

Saskaņā ar līgumu būvdarbus plānots pabeigtiem līdz attiecīgi 1.decembrim un 8.oktobrim. Projektu kopējās izmaksas ir attiecīgi 1 097 301 un 826 159 eiro.

Siltināšanas darbus 3.bērnudārzā veic SIA “Belmast Būve”, bet 5.bērnudārzā – SIA “Vanpro”. Darbu gaitā 3.bērnudārzā ir nosiltināts ēkas 1.korpusa cokols, fasāde un jumts, ierīkotas jaunās apkures, ventilācijas un automātiskās ugunsgrēka signalizācijas sistēmas, atjaunoti ūdensvada, kanalizācijas un elektroapgādes tīkli, pārbūvēti sanitārie mezgli, vairākās iekštelpās veikti kosmētiskie remonti. Patlaban turpinās jauno stikla pakešu logu montāža un 2.korpusa cokola siltināšana.

5.bērnudārzā ir pabeigta ēkas cokola un fasādes siltināšana un apdare, nosiltināts jumts, ierīkotas jaunās apkures, ventilācijas un automātiskās ugunsgrēka signalizācijas sistēmas, atjaunoti ūdensvada, kanalizācijas un elektroapgādes tīkli, pārbūvēti sanitārie mezgli, vairākās iekštelpās veikti kosmētiskie remonti. Patlaban tiek atjaunināts virtuves bloks, tiek pārbūvēti ieejas mezgli, kā arī ierīkotas evakuācijas izeju durvis un kāpnes.
Būvdarbu mērķis ir dārziņu ēku patērētas siltuma un elektroenerģijas samazināšana.

Saskaņā ar izstrādātajiem būvprojektiem, ekonomija varētu sasniegt 40-48%. Turklāt tiks uzlabots pirmsskolas izglītības iestāžu ēku vizuālais veidols, piešķirot košākus akcentus Jaunās forštates mikrorajona ainavai.

LA.lv