×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. marts, 2012
Drukāt

Daugavpils kā rezervāts?

vienibasnams_leta

Ir aizvadīts referendums par krievu valodu kā otro valsts valodu. Mūsu valstī kopumā ir pateikts kategorisks NĒ otrajai valsts valodai.


Tajā pašā laikā Daugavpilī pārliecinošs vairākums – 34 419 jeb 85,15% – vēlētāju nobalsoja par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai. Protams, tas ir vairākums, bet vēl tālu ne visi pilsētas iedzīvotāji. Tagad pilsētas dome gatavo aicinājumu Saeimai un valdībai, lai Daugavpilī krievu valodai piešķirtu reģionālās valodas statusu.

Mēs esam neizpratnē, kāpēc pilsētas dome, pirms pieņemt tādu svarīgu lēmumu, nav aicinājusi uz diskusiju visas pilsētā esošās nacionālās biedrības, nav uzklausījusi to viedokli. Kāpēc pilsētas vadība tik vieglprātīgi var šķelt un naidot šeit dzīvojošās tautas?

Kas ir konsultējies ar mums, vai mēs tiešām vēlamies Daugavpili izolēt no pārējās Latvijas, lai citi novadi uz mums skatītos kā uz rezervātu? Vai dome ir padomājusi par mūsu bērniem, kas brauc mācīties un strādāt uz Rīgu un uz citiem Latvijas novadiem, kā viņus tur uzņems un kā viņiem būs tur iedzīvoties?

Kādas līdz referendumam pilsētā bija valodas problēmas un kur starp cilvēkiem bija nesaprašanās šajā jomā? Kam ir vajadzīga visa tā valodas jezga, politiķiem vai tautai?

 

Nav saprotams, kāpēc vienas tautības minoritāte – krievu tauta – ir uzurpējusi tiesības runāt poļu, baltkrievu un ukraiņu vārdā, ne ar vienu vārdu nepieminot, ka arī šīs tautas ir tiesīgas kopt un attīstīt savu valodu, kultūru un tradīcijas.

 

No Daugavpilī dzīvojošajām slāvu tautu minoritātēm tieši krievu tautai ir vislielākās privilēģijas. Daugavpilī dominējošā ir krievu valoda, absolūtais vairākums bērnudārzu un skolu ir krievu, poliklīnikā, slimnīcā un daudz kur citur runā tikai krievu valodā.

Kur mūsu pilsētā ir baltkrievu un ukraiņu bērnudārzi? Jauno forštati tautā sauc par Šarkovščinu, jo tur absolūtais iedzīvotāju vairākums ir baltkrievi, bet vai tur ir baltkrievu bērnudārzs vai baltkrievu skola, vai vispār pilsētā ir kaut viena baltkrievu vai ukraiņu skola? Kāpēc dome par to klusē un neraksta aicinājumus valdībai?

Vai tiešām jūs uzskatāt, ka Daugavpilī poļu, baltkrievu un ukraiņu valoda, jūsu kultūra un tradīcijas ir mazāk svarīgas par krievu valodu un kultūru?

Kāpēc jūsu tautas lielākais brālis ir gatavs kājām sabradāt savu mazāko brāļu tautu valodu un kultūru, lai izveidotu kaut kādu nesaprotamu nāciju – krievvalodīgie, protams, uz krievu valodas un krievu kultūras bāzes. Vai to mēs vienreiz jau neesam piedzīvojuši, kad veidojām padomju nāciju?

Cienījamie poļi, baltkrievi un ukraiņi, vai jūs to neredzat un nesaprotat, kur ir jūsu inteliģence un jūsu nacionālās biedrības?

Vai tiešām poļi, baltkrievi, ukraiņi un vai visa krievu tauta ir tik negatīvi noskaņoti pret latviešu valodu un latvisko kultūru, ka, Daugavpilī to iznīcinot, ir gatavi sagraut šeit arī paši savu tautu valodu un kultūru? Kāpēc jūs klusējat?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+