×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.9°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
14. septembris, 2017
Drukāt

Daugavpils koledžu integrē “saudzīgi” (2)

Foto - Ivars Soikāns/LETAFoto - Ivars Soikāns/LETA

Otrdien valdība nolēma Daugavpils Medicīnas koledžu integrēt Daugavpils Universitātē (DU). Lēmums gan arī paredz, ka koledža lielā mērā saglabās savu neatkarību.

Tā darbosies kā DU aģentūra, taču saglabās savu nosaukumu, finansējumu un pat grāmatvedību. Tāpēc, kā stāsta DU rektors Arvīds Barševskis, apvienošanās rit mierīgi un šoreiz nekādi protesti nav gaidāmi.

Izglītības un zinātnes ministrijā skaidro, ka koledžas integrācija universitātē ļaus efektīvi izmantot augstākās izglītības un zinātnes resursus, paaugstinot studiju programmu kvalitāti un stiprinot to sasaisti ar zinātnisko pētniecību. DU tikšot stiprināta kā Latgales reģiona studiju, zinātnes un inovāciju centrs, kurā integrēti visi izglītības līmeņi: arī profesionālā izglītība un pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība. A. Barševskis piebilst: plānots, piemēram, aktīvi iesaistīt koledžas mācībspēkus doktorantūras programmās, tādējādi ceļot viņu akadēmisko līmeni.

Medicīnas koledžas universitātēm pievienotas jau iepriekš, taču tad tās nonāca Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes paspārnē. Šajās augstskolās skolojas arī jaunie ārsti. Savukārt DU nav ārstniecības studiju programmas. A. Barševskis teic, ka ārstus Daugavpilī neapmācīs arī turpmāk. Taču veidot augstāka līmeņa studiju programmas medicīnas māsām gan būtu iespējams. Turklāt DU ir spēcīga fizioterapijas studiju programma, kuras resursi varētu tikt izmantoti, lai attīstītu šā virziena studiju programmas arī koledžā.

Daugavpils Medicīnas koledžā var apgūt četras izglītības programmas – “Māszinības”, “Ārstniecība”, “Sociālā aprūpe” un “Sociālā rehabilitācija”, kurās kopā mācās 217 studenti. Vēl 60 audzēkņi koledžā apgūst māsas palīga, bet 23 – aukļa arodu.

Visi minētie mācās par valsts budžeta finansējumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šo “integrēšanu” veic, lai pārveidotu universitātes juridisko struktūru. Kad tiks izveidota jauna struktūra, Barševskis (Zemnieku savienība/Zaļie) varēs kandidēt uz jaunās struktūras rektora amatu. Ja viss paliktu pa vecam, Barševskim atliktu tikai vaboļu ķeršana, jo saskaņā ar augstskolas Satversmi, 3 reizi kandidēt uz rektora amatu viņš vairs nevarētu. Un dzīvot uz pasniedzēja aldziņu eksrektors vairs neprot, pērn rektora amatā viņš nopelnīja 58 721.90 EUR, kas Latgales mērogam ir astronomisks cipars. Visur tikai viena vienīga politika. Jā, koledžai būtu bijis jākļūst par Stradiņa universitātes struktūru.

  2. Liela muļķība izdarīta ar Daugavpils koledžas nodošanu daugavpils Universitātei, nevis Stradiņa universitātei, kas kaut ko jēdz no medicīnas izglītības un kas varētu celt šī koledžas izglītības līmeni. DU jau nav nekādu medicīnas programmu. Notiekošais ir noziedzīga izšķērdīga nekompetence, kas aizkavēs attīstību uz vairākiem gadiem. protams, valsts naudu jau DU labprāt piesaista””.

Draugiem Facebook Twitter Google+