×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. augusts, 2015
Drukāt

“Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas” zaudējumi pusgadā — 1,3 miljoni eiro

Foto: LETAFoto: LETA

Ilustratīvs foto

Vilcienu remontētāja “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca” koncerns šogad pirmajā pusgadā strādāja ar 6,212 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 44,7% mazāk nekā 2014.gada attiecīgajā laika periodā, un cieta zaudējumus 1,329 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina kompānijas publiskotais finanšu pārskats biržā “Nasdaq Riga”.

Kompānijas finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas” koncerns eksportējis preces uz deviņām valstīm 4,7 miljonu eiro apmērā, kas ir 2,2 reizes mazāk nekā pērn pirmajā pusgadā. Galvenie eksporta virzieni 2015.gada sešos mēnešos bija Eiropas Savienības (ES) valstis Igaunija, Polija un Lietuva un trešās valstis – Krievija un Baltkrievija.

Koncernā atzīmē, ka šā gada martā realizēts Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekts – visas iekārtas ieviestas ekspluatācijā un nodota noslēdzošā atskaite Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Savukārt jūlijā saņemts ES fondu finansējumu un daļēji dzēst parāds bankai.

“Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas” vadības ziņojumā sacīts, ka zaudējumi saistīti, pirmkārt, ar projektu noslēgumu Krievijas rubļos, kā arī tādēļ, ka uzņēmums nebija nodrošināts ar pasūtījumiem uz pilnu jaudu, tāpēc, lai palielinātu rūpnīcas darbības ekonomisko efektivitāti, tika veikta ražošanas reorganizācija, ražošanas procesu optimizācija, tekošo izdevumu samazināšana. “Šodien uzņēmums aktīvi strādā, lai palielinātu metālapstrādes produkcijas izlaides un tās apstrādes pakalpojumu apgrozījumu uz jaunajām iekārtām, kas nopirktas ERAF projekta ietvaros,” skaidro kompānijā.

Pērn pirmajā pirmajā pusgadā “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas” koncerns strādāja ar 11,237 miljonu eiro apgrozījumu un 269,1 tūkstoša eiro peļņu.

2014.gadā “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas” koncerns strādāja ar 20,068 miljonu eiro auditēto apgrozījumu, kas ir par 21,7% mazāk nekā 2013.gadā, savukārt koncerna zaudējumi pieauga 5,1 reizi – līdz 1,243 miljoniem eiro.

“Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas” lielāko īpašnieku vidū ir Igaunijas uzņēmums “Skinest Rail” – 47,97%, kā arī Krievijas transporta kompānijas “Severstaļtrans” uzņēmumu grupā ietilpstošais Igaunijas uzņēmums “Spacecom”, kam pieder 25,27%. Kompānijas akcijas kotē “Nasdar Riga” otrajā sarakstā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+