×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2012
Drukāt

Daugavpils mērs: man nav tiesību piedalīties referendumā

Foto- LETAFoto- LETA

Daugavpils domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova (“Attīstības partija”) nepiedalīsies 18.februāra referendumā par Satversmes grozījumiem, kas paredz noteikt krievu valodu kā otro valsts valodu.

“Es esmu mērs pilsētai, kurā kopā draudzīgi dzīvo aptuveni 20 tautību iedzīvotāji, un pārstāvu visu iedzīvotāju intereses. Tādēļ uzskatu, ka man nav tiesību piedalīties tautas nobalsošanā, atbalstot kādas no iedzīvotāju daļām intereses. Mana piedalīšanās referendumā pilsētā varētu negatīvi ietekmēt starpnacionālās attiecības, kas nav pieļaujams,” uzsvēra Kulakova.

Daugavpils domes priekšsēdētāja nepiedalījās arī iepriekš notikušajā parakstu vākšanā par grozījumu Satversmē ierosināšanu.

Jau ziņots, ka februāra vidū notiks tautas nobalsošana par grozījumiem Satversmē, kas paredz mainīt krievu valodas statusu. Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+