Latvijā
Novados

Daugavpils Mūzikas vidusskolas ēkā ieguldīs miljonu0

Daugavpils Mūzikas vidusskola. Publicitātes foto

“Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) noslēguši līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par 863 tūkstošu eiro finansējumu Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas ēkas Kandavas ielā 2a, Daugavpilī energoefektivitātes paaugstināšanai, fasādes atjaunošanai, ārsienu un jumta siltināšanai, kā arī citiem darbiem. Kopumā projekta īstenošanai piesaistīts vairāk nekā 1 miljons eiro.

“Vidusskola iegūs no laikapstākļiem neatkarīgas koncertzāles, sporta zāles un foajē izmantošanas iespējas. Telpu temperatūra un mikroklimats būs regulējams un pielāgojams situācijai. Veiktie bojātās fasādes remontdarbi un tās atjaunošana veidos ilgtspējīgu, mūsdienīgu un pievilcīgu vidi apkārtējiem iedzīvotājiem un Daugavpils pilsētas viesiem,” atklāj VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Projekta ietvaros paredzēta: ēkas fasādes atjaunošana un ārsienu siltināšana, cokola un pamatu zem grunts līmeņa siltināšana un apdare, jumta siltināšana, jaunas lietus noteku un lietus ūdens savākšanas sistēmas izbūve, stiklotā foajē logu nomaiņa, ēkas nolietoto ārdurvju nomaiņa, pagraba siltumizolācijas uzlabošana un hidroizolācijas atjaunošana, siltummezgla un apkures sistēmas modernizācija, karstā ūdens apgādes sistēmas pārbūve, kā arī ventilācijas sistēmas darbības atjaunošana.

Veicot projektā plānotās aktivitātes, tiks uzlabots ēkas siltumenerģijas ietaupījums, kas pēc projekta īstenošanas varētu sasniegt līdz 46 % gadā, kā arī tiks nodrošināta ēkas droša un energoefektīva turpmākā ekspluatācija.

Šobrīd kopumā projektam piešķirti 1 008 728 eiro, tajā skaitā 733 848 (73 %) ERAF finansējums un 274 881 (27 %) valsts līdzfinansējums. Būvdarbus plānots uzsākt 2019. gadā, un plānots, ka līdz 2020. gada beigām Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēkņi un mācībspēki varēs uzsākt darbu un mācības veselīgākā un drošākā vidē.

Šis ir viens no VNĪ uzsāktās pārmaiņu programmas “100 adreses Latvijas valsts simtgadei” projektiem, kuras viens no galvenajiem mērķiem ir īstenot projektu būvniecību tā, lai ar tiem varētu lepoties arī pēc simts gadiem.

Programmas ietvaros uzņēmums šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus 135 milj. eiro apmērā. Uzņēmuma pārziņā ir vairāk nekā 500 ēku īpašumu 1,8 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100 % akcionārs ir Finanšu ministrija. VNĪ strādā 580 darbinieki.

LA.lv