×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. augusts, 2016
Drukāt

Daugavpils novada dome lūdz atcelt lēmumu par “Kalkūnu” slēgšanu

Ekrānšāviņš no Latgales Reģionālās televīzijas sižetaEkrānšāviņš no Latgales Reģionālās televīzijas sižeta

Daugavpils novada dome nolēmusi lūgt labklājības ministru Jāni Reiru atcelt rīkojumu par Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Latgale” filiāles “Kalkūni” darbības izbeigšanu.

Pašvaldība lūdz saglabāt filiāli pilnveidojot un paplašinot tās sniegto pakalpojumu klāstu, nosakot, ka filiāles pakalpojumu saņēmēji ir personas ar garīgās attīstības traucējumiem un/vai smagiem funkcionāliem traucējumiem.

Pašvaldības vadība prognozē, ka piemeklēt audžuģimenes tik smagā stāvoklī esošiem, gulošiem bērniem, kādi patlaban uzturas VSAC “Latgale” filiālē “Kalkūni”, varētu būt ļoti grūti, jo visi šie 60 bērni ir ļoti slimi un viņiem nav vecāku.

Pašvaldībā atzina, ka VSAC “Latgale” filiālē “Kalkūni” jau ir veikta logu nomaiņa un citi uz energoresursu taupību vērsti pasākumi, tādēļ iestāde varētu iztikt arī bez iepriekš plānotā trīs miljonus eiro vērtā Eiropas Savienības fondu līdzfinansētā ēkas siltināšanas projekta.
Arī papildu finansējumu VSAC “Latgale” filiāles “Kalkūni” pilnveidotajam un paplašinātajam sniedzamo pakalpojumu klāstam netiek plānots lūgt.

Valsts sociālās aprūpes centra “Latgale” filiāli “Kalkūni” plānots slēgt 2019.gadā, jo, pēc Labklājības ministrijas domām, filiāles “Kalkūni” ēkas ir novecojušas un to drošai izmantošanai būtu nepieciešami lieli ieguldījumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+